BlueScreen MEMORY_MANAGEMENT 0x0000001a

Problem:

  1. Często “wywalający” BlueScreen (BS).

  2. Czasem po restarcie komputera zmieniająca się sama rozdzielczość z 1440x900 (monitor “Samsung SyncMaster 920NW”, podłączony do karty poprzez przejściówke) na 800x600.

 

 

Opis:

Komputer często miał BS lub sam się restartował (tak jak przy użyciu “Reset”-u) przy graniu jakiś czas w jakieś nowsze gry (np. Dying Light).

Gdy nie mam nic włączonego (żadnych gier i innych programów, które by były na pasku zadań po lewej stronie) poza przeglądarką (Opera) i przeglądam internet, często jakaś karta nie chce się wczytać, pokazuje się “Awaria strony” (screen poniżej). Gdy odświeżam ją 2-3 razy próbuje się wczytać np. obrazek, ale nadal jest “Awaria strony”, a za kolejnym jest BS.

Przy pozostawieniu komputera po prostu włączonego na jakiś czas (dla testu) BS też potrafił zaskoczyć.

 

Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Wcześniej miałem problem z tym, że komputer sam się resetował gdy grałem w jakieś bardziej wymagające gry (temperatura karty ponad 80 stopni C i to chyba przez nią), teraz kupiłem procesor i płytę główną, ale nie mam czasu grać i nie wiem czy problem zniknął.

 

 

Przypuszczenia:

Myślę, że to coś z kartą graficzną.

 

 

Dodatkowe info:

Były robione formaty, w tym usuwanie partycji i tworzenie na nowo. Nigdy z tym problemów nie było, więc nie w tym problem raczej.

 

Kartę graficzną kupiłem 2 czerwca 2014.

Dokładnie tą:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-770-amp-edition-2gb-ddr5-pci-e-box-zt-70303-10p/pd/DSLCZBBBM/

 

Żadnej “papierowej” gwarancji nie dostałem na nią, ani też nie wysłali mnie na jakąś stronę by to zrobić.

Napisałem do „Agito”, ale póki co się nie odezwali.

 

 

Obszerniej:

W ostatnim czasie wymieniłem w sumie każdą część z podzespołów i wyszło, że złożyłem nowy komputer.

Najpierw karta graficzna, później RAM-y, następnie obudowa, płyta główna i procesor, a na końcu stacja dysków i dysk twardy.

 

 

Najpierw miałem tak, że podczas grania w gry, które wymagają lepszego sprzętu (np. "Dying Light) restartowało mi samo z siebie komputer. Sprawdzałem temperatury i wyszło, że karta graficzna się przegrzewa, bo ma ponad 80 stopni i restartuje komputer.

Później wymieniłem stację dysków i dysk twardy. Zaczęło się od tego, że BS wyskakiwał gdy w coś grałem, a teraz gdy mam włączoną tylko przeglądarkę i przeglądam coś, to wyskakuje co jakiś nieokreślony czas “Awaria strony…” gdy raz, a potem 2x klikne na “Odśwież” wyskakuje nadal “Awaria strony”, jak klikne 3x mam BS. Włączyłem też komputer, ale od niego odszedłem (nic nie robiłem na nim) i gdy wróciłem też był komunikat o BS. A teraz nawet gdy mam “Awaria strony” i nie chce odświeżać po kilkunasty sekundach mam BS.

Nie potrafie napisać, czy były instalowane aktualizacje, itp., bo nie wiem/nie pamiętam.

 

 

Screeny/zdjęcia:

 

HD Tune zakładka “Health”:

Bez Memtest trudno coś powiedzieć, ten BSOD, najczęściej, jest związany z wadliwym RAM, proponuję wyjąć jedną kość i spróbować wywołać BSOD, jeżeli się uda, zmień kość i znowu próba, może w ten sposób czegoś się dowiesz.

Znalazłem płyte CD, ale teraz mam problem z zainstalowaniem jakiegoś programu, który by mi umożliwił nagranie obrazu ISO na płyte.

Problemy:

Cześć,

 

Systemowy program do  nagrywania też nie działa?

Zadziałał inny, wyniki po różnych czasach w “MemTest”:

Testuj pamięć pojedyńczo w I banku - widać któraś może uszkodzona?

 

Lub może jest za niskie napięcie ustawione w biosie dla nich - sprawdź w specyfikacji ich napięcie pracy przy Twoim ustawieniu pamięci w biosie. Dla tego CPU  FSB dla pamięci ustaw na 1600 MHz.

W BIOSie było “1333MHz”, zmieniłem na “1600MHz”, ale nie mam tyle czasu, by teraz sprawdzić czy coś pomogło.

 

Pytanie:

 

Póki co nie mam czasu na testy, ale jak tylko znajdę, a problem będzie aktualny, to oczywiście zamieszczę zdjęcia.

 

Kontroler pamięci CPU obsługuje pamięci 1333 i 1600 MHz, więc może tak pracować.

Zmieniłem i tak na “1866MHz”, bo jakoś tak jestem dzięki temu spokojniejszy.

 

Przeglądając internet czy robiąc jakieś notatki komputer ani razu od tej zmiany nie miał BlueScreena. Mało tego. Zainstalowałem “GTA V” i pograłem kilkanaście minut i też wszystko chodzi tak jak powinno, więc chyba mogę powiedzieć, że problem przestał istnieć.

 

Jednak gdy będe miał więcej wolnego czasu by pograć i problem znowu się ujawni, zapewne ponownie tu napiszę.

 

Póki co dziękuję za pomoc.

Wszystko ładnie chodzi. Nawet “Wiedźmin 3” na maksymalnych wszystkich ustawieniach przez kilka godzin gry żadnych błędów nie powoduje, więc myślę, że ten problem rozwiązany.

 

Mam jeszcze 1 pytanie: