BlueScreen MEMORY_MANAGEMENT 0x0000001a

(Wadi131) #1

Problem:

1) Często "wywalający" BlueScreen (BS).

2) Czasem po restarcie komputera zmieniająca się sama rozdzielczość z 1440x900 (monitor "Samsung SyncMaster 920NW", podłączony do karty poprzez przejściówke) na 800x600.

Opis:

Komputer często miał BS lub sam się restartował (tak jak przy użyciu "Reset"-u) przy graniu jakiś czas w jakieś nowsze gry (np. Dying Light).

Gdy nie mam nic włączonego (żadnych gier i innych programów, które by były na pasku zadań po lewej stronie) poza przeglądarką (Opera) i przeglądam internet, często jakaś karta nie chce się wczytać, pokazuje się "Awaria strony" (screen poniżej). Gdy odświeżam ją 2-3 razy próbuje się wczytać np. obrazek, ale nadal jest "Awaria strony", a za kolejnym jest BS.

Przy pozostawieniu komputera po prostu włączonego na jakiś czas (dla testu) BS też potrafił zaskoczyć.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Wcześniej miałem problem z tym, że komputer sam się resetował gdy grałem w jakieś bardziej wymagające gry (temperatura karty ponad 80 stopni C i to chyba przez nią), teraz kupiłem procesor i płytę główną, ale nie mam czasu grać i nie wiem czy problem zniknął.

Przypuszczenia:

Myślę, że to coś z kartą graficzną.

Dodatkowe info:

Były robione formaty, w tym usuwanie partycji i tworzenie na nowo. Nigdy z tym problemów nie było, więc nie w tym problem raczej.

Kartę graficzną kupiłem 2 czerwca 2014.

Dokładnie tą:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-770-amp-edition-2gb-ddr5-pci-e-box-zt-70303-10p/pd/DSLCZBBBM/

Żadnej "papierowej" gwarancji nie dostałem na nią, ani też nie wysłali mnie na jakąś stronę by to zrobić.

Napisałem do „Agito”, ale póki co się nie odezwali.

Obszerniej:

W ostatnim czasie wymieniłem w sumie każdą część z podzespołów i wyszło, że złożyłem nowy komputer.

Najpierw karta graficzna, później RAM-y, następnie obudowa, płyta główna i procesor, a na końcu stacja dysków i dysk twardy.

Najpierw miałem tak, że podczas grania w gry, które wymagają lepszego sprzętu (np. "Dying Light) restartowało mi samo z siebie komputer. Sprawdzałem temperatury i wyszło, że karta graficzna się przegrzewa, bo ma ponad 80 stopni i restartuje komputer.

Później wymieniłem stację dysków i dysk twardy. Zaczęło się od tego, że BS wyskakiwał gdy w coś grałem, a teraz gdy mam włączoną tylko przeglądarkę i przeglądam coś, to wyskakuje co jakiś nieokreślony czas "Awaria strony..." gdy raz, a potem 2x klikne na "Odśwież" wyskakuje nadal "Awaria strony", jak klikne 3x mam BS. Włączyłem też komputer, ale od niego odszedłem (nic nie robiłem na nim) i gdy wróciłem też był komunikat o BS. A teraz nawet gdy mam "Awaria strony" i nie chce odświeżać po kilkunasty sekundach mam BS.

Nie potrafie napisać, czy były instalowane aktualizacje, itp., bo nie wiem/nie pamiętam.

Screeny/zdjęcia:

HD Tune zakładka "Health":

(Semtex) #2

Bez Memtest trudno coś powiedzieć, ten BSOD, najczęściej, jest związany z wadliwym RAM, proponuję wyjąć jedną kość i spróbować wywołać BSOD, jeżeli się uda, zmień kość i znowu próba, może w ten sposób czegoś się dowiesz.

(Wadi131) #3

Znalazłem płyte CD, ale teraz mam problem z zainstalowaniem jakiegoś programu, który by mi umożliwił nagranie obrazu ISO na płyte.

Problemy:

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Systemowy program do  nagrywania też nie działa?

(Wadi131) #5

Zadziałał inny, wyniki po różnych czasach w “MemTest”:

(JNJN) #6

Testuj pamięć pojedyńczo w I banku - widać któraś może uszkodzona?

Lub może jest za niskie napięcie ustawione w biosie dla nich - sprawdź w specyfikacji ich napięcie pracy przy Twoim ustawieniu pamięci w biosie. Dla tego CPU  FSB dla pamięci ustaw na 1600 MHz.

(Wadi131) #7

W BIOSie było “1333MHz”, zmieniłem na “1600MHz”, ale nie mam tyle czasu, by teraz sprawdzić czy coś pomogło.

Pytanie:

Póki co nie mam czasu na testy, ale jak tylko znajdę, a problem będzie aktualny, to oczywiście zamieszczę zdjęcia.

(JNJN) #8

Kontroler pamięci CPU obsługuje pamięci 1333 i 1600 MHz, więc może tak pracować.

(Wadi131) #9

Zmieniłem i tak na “1866MHz”, bo jakoś tak jestem dzięki temu spokojniejszy.

Przeglądając internet czy robiąc jakieś notatki komputer ani razu od tej zmiany nie miał BlueScreena. Mało tego. Zainstalowałem “GTA V” i pograłem kilkanaście minut i też wszystko chodzi tak jak powinno, więc chyba mogę powiedzieć, że problem przestał istnieć.

Jednak gdy będe miał więcej wolnego czasu by pograć i problem znowu się ujawni, zapewne ponownie tu napiszę.

Póki co dziękuję za pomoc.

(Wadi131) #10

Wszystko ładnie chodzi. Nawet “Wiedźmin 3” na maksymalnych wszystkich ustawieniach przez kilka godzin gry żadnych błędów nie powoduje, więc myślę, że ten problem rozwiązany.

Mam jeszcze 1 pytanie: