BlueScreen na win7

Witam od pewnego czasu zaczął wyskakiwać mi bluescreen. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane więc bardzo bym prosił o pomoc. Niżej daje szczegóły dotyczace błedu. Z góry dziękuję.

Podpis problemu:

Sprawdź za pomocą BlueScreenView co powoduje błąd (wstaw link do zrzutu ekranu z programu).

Przepraszam że dopiero dzisiaj. O to chodziło ?

post-252468-0-52248300-1391507782_thumb.

Przetestuj pamięć RAM za pomocą Memtest, pobierz http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip wypakuj i nagraj na płytę, uruchom z niej komputer lub wersja na pendriva http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip (jeśli masz więcej niż jeden moduł pamięci RAM to przetestuj każdy oddzielnie).

Screen z CrystalDiskInfo portable - http://postimg.org/image/duad7va11/

Konfiguracja komputera(nie wiem czy o to chodzi) - http://postimg.org/image/kudvkkg4h/

To co najważniejsze z Crystal nie widać ostatnia kolumna ale na pierwszy rzut oka bez tego dysk OK. Zrób jak radził @falcon89 test pamięci ram i napisz przy okazji jaki masz zasilacz.

Robiłem test pamięci RAM programem który polecił falcon89, uruchomiłem z płyty na którą go nagrałem komputer i zaczęło się tam testować, dość długo to trwało i po tym wyskoczyło ze nie ma żadnych błędów i naduś ESC żeby wyjść czy cos w tym stylu. Tutaj daję screena z Crystal - http://postimg.org/image/hqf5nhklh/ a tutaj zasilacz - http://postimg.org/image/y4sol9j2p/

Zasilacz czarna lista. Ile masz kości pamięci w komputerze każdą testowałeś osobno? Proponuję przynajmniej 3 pełne cykle dla każdej pamięci. Mimo wszystko zacznij od podmiany zasilacza na inny bo prawdopodobnie on jest przyczyną problemów. Zobacz jak wyglądają kondensatory na płycie głównej czy nie są napuchnięte jak na poniższym zdjęciu

 

http://obrazki.elektroda.pl/5364451600_1357505929.jpg

Jeśli chodzi o kości pamięci to mam 2 po 4gb. Jak to testowałem to nic mi nie wyskoczyło że przetestować 1 kość a potem 2 czy coś w tym stylu :(. Natomiast kondensatory nie są napuchnięte.

@up

Dodam jeszcze że ten blue screen wyskakuje ok. 2 razy w niedziele ;O pod wieczór. Czasami w sobote ale tylko w te dni. Przypadek ?

Podmień zasilacz dla 100% pewności na markowy nie kolejne g… ale i tak proponuję zakup np. taki

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Taki zasilacz był w kompie jak go dostałem. Ech niedość że taka słabą karte graficzna to jeszcze gówniany zasilacz wcisnęli moim rodzicom ;/ Sorka ale ja się nie znam i jak to jest z tymi zasilaczami może jakiś zasilacz nie pasować do mojego kompa ? Czyli bez zmiany zasilacza nie mam co liczyć ze blue screeny przestaną wyskakiwać ? :frowning:

100% pewności Ci nie dam i raczej nikt Ci tego nie zapewni. Twój zasilacz to straszne dziadostwo osobiście nie włączyłbym nawet na nim komputera. Wymiana i tak wg mnie konieczna bez względu na wszystko poczytaj.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html