BlueScreen po instalacji nowych sterowników

(Agnieszka5115) #1

Witam

Dzisiaj chciałem trochę pograć po powrocie ze szkoły,lecz nie działały mi słuchawki.Podłączałem odłączałem i nic nie działało a więc chciałem zreinstalować sterowniki i usunąłem jeszcze Kontroler multimediów.Zaczął automatycznie po usunieciu instalować sterownik tego kontrolera, no i wyskoczył BSOD.Włączam kompuer wszystko ok. i znowu instaluje sie ten sterownik a gdy pisze ze zostal zainstalowany znowu BSOD.Wchodzilem w tryb awaryjny i probowalem tam zainstalowac ale nic znowu to samo (ale tryb awaryjny działa).Miałem kiedyś taki problem ale zanioslem komputer do serwisu i bylo ok. da sie to jakoś naprawić czy znowu 200zl na naprawe? :confused:

(Dimatheus) #2

Hej,

Jaka dokładnie płyta główna? Jakie sterowniki instalowałeś? Jaki system?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Agnieszka5115) #3

System to Windows Vista 32bitowa.Sam nie instalowalem zadnych strerownikow bo po wlaczeniu komputera sam sie instaluje Kontoler Multimediów.Możę da sie ustawić aby sterowniki same sie nie instalowaly?Płyta gółwna to MS-7327 chyba od medionu

(Dimatheus) #4

Hej,

I może tu jest błąd. Nie zawsze sterowniki instalowane przez system działają w 100% poprawnie. Wypadałoby zainstalować więc sterowniki do chipsetu płyty głównej, a następnie - po restarcie - sterowniki do karty dźwiękowej.

Sprawdź dokładnie model płyty głównej - na przykład przy pomocy programu CPU-Z bądź Speccy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Agnieszka5115) #5

Płyta taka jak powyżej -Medion mS-7327, jak zaintsalowac sterowniku z chipsetu?

(Dimatheus) #6

Hej,

A do płyty głównej nie otrzymałeś płyty CD że sterownikami? Generalnie szukanie sterów do urządzeń Mediona to mordęga… Możesz podać jeszcze na jakim chipsecie jest oparta ta płyta? Wszystko wyczytasz z CPU-Z.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JNJN) #7

Programy i odinstaluj wszystko co Realtek audio, czyszczenie systemu np: Ccleanerem,restart

Teraz zainstaluj ten i restart

http://download.msi.com/archive/mb/dvr_exe/amd_690_740_v_mb.zip

Plik rozpakuj majpierw do katalogu na dysku systemowym.

http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_hd_audio.zip

Plik rozpakuj majpierw do katalogu na dysku systemowym, zainstaluj,restart i sprawdź na innych słuchawkach (tylne zielone gniazdo) lub te trzeba sprawdzić na innym sprzęcie.

(Agnieszka5115) #8

Użyłem CPU-Z lecz pisze tylko model płyty głównej w miejsce chipsetu jest puste pole

(Dimatheus) #9

Hej,

Jasne, po prostu zainstaluj sterowniki Mediona przeznaczone dla Twojej płyty: najpierw do chipsetu płyty głównej, a później do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JNJN) #10

A konkretnie, co się dzieje, jakie masz komunikaty przy instalacji.

Te stery należy najpierw rozpakować do katalogu i instalować z setup.exe.

(Agnieszka5115) #11

Chipset to ATI

(Dimatheus) #12

Hej,

A zrobiłeś to, o czym pisał JNJN?

Pozdrawiam,

Dimatheus