Bluescreen po instalacji programu

witam, instalowalem dzisiaj alcohol120 na viscie i pod koniec system zapytal czy instalować nieznany sterownik. dałem ’ tak’ i po chwili pokazał się Bluescreen. po ponownym włączeniu systemu pokazuje się obok zegara ikona instalowania sterownika i znowu bluescreen. i tak za każdym razem, w trybie awaryjnym dzieje się identycznie. chciałem przywrócić system, ale nie zdaze nic zrobić. płyty z systemem nie posiadam, od nowości nie było formata. jest jakiś sposób żeby to naprawić tak aby uniknąć formatowania? z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Możesz odpalić “windowsowe” recovery czyli opcja napraw komputer to taka funkcja jak dysk ratunkowy który też można utowrzyć z poziomu systemu i go użyć gdy jest problem.

Czyli masz laptopa czy jak?

tak, mam laptopa. jak użyć tych recoverow? z poziomu systemu nic nie mogę zrobić, bo po kilku sekundach jest koniec

F8 -> Napraw komputer -> Przywracanie systemu

po naciśnięciu f8 mam kilka opcji: 3 tryby awaryjne, rejestrowanie rozruchu, wideo o niskiej rozdzielczości, ostatnia dobra konfiguracja, tryb przywracania usług katalogowych, tryb debugowania, automatyczne ponowne uruchamianie po błędzie systemu, włącz wymuszanie podpisów sterowników, uruchom system normalnie.

Czyli widać u ciebie się jakoś nie zainstalowała opcja napraw komputer widziałem już kiedyś takie zjawisko, jeśli tryb awaryjny tez nie daje możliwości przywracania to dość komplikuje sprawę pewnie będziesz musiał pożyczyć od kogoś płytkę z systemem lub utworzyć dysk ratunkowy ważne by taki ktoś miał ta samą wersje systemu, w ostateczności jak by wszelkie inne metody zawiodły jest możliwość użycia partycji recovery do przywrócenia komputera do stanu pierwotnego(ale to ostateczność).

ps a próbowałeś trybu awaryjnego z wierszem polecenia? czy ci od razu tez się nie pokazuje bsod.

tak, próbowałemz wierszem poleceń i dzieje się tak samo. chyba pozostaje format…