Bluescreen po instalacji Windows 8

Witam!

Dzisiaj zrobiłem formata oraz zainstalowałem 7, którą od razu zaktualizowałem do 8. Zainstalowałem sterowniki, i już w czasie instalacji sterowników karty graficznej wyświetlił się bluescreen. Potem pojawiło się parę następnych.

Minidumpy:

http://pastebin.com/W6JqiSHK

Z nich widać, że problemem jest: ntoskrnl.exe (7/8) i Ndu.sys(1/8). Pytanie brzmi co to dokładnie jest i jak to naprawić ? Najgorsze jest to, że nawet po wejściu w tryb awaryjny, nie mogę być pewny czy to pomaga, czy nie. Jak widać odstępy między nimi są różne: Od minuty do ponad godziny.

Z góry dziękuje za pomoc!

Nie rozumiem po instalować 7 i następnie 8?. Czy nie lepiej było założyć od razu 8 ???

Licencja, którą posiadam na 8 nie pozwala na takie coś.

Czy na czysto jak instalujesz Win 8, wyskakuje ci licencja i blokuje dalszą instalacje?. Zawsze kupowałam Windows Upgrade, a po formacie instalowałam już na czysto nowsza wersje. Nie czytałam licencji ale wątpię, ze po formacje trzeba zakładac 7 i następnie 8. Wydaje mi się, ze trzeba posiada numer seryjny z Windows 7. Choć może się mylę?.

Po instalacji na czysto Windows 8 się nie aktywuje, co było dla mnie nie miłym zaskoczeniem, ponieważ z Visty na 7 obywało się bez takich problemów.

Spróbuj wykonać czysta instalację z nośnika upgrade. Wiem,że niektórzy instalowali i było OK

a co do aktywacji, może on-line nie przejdzie ale telefon do MS i aktywacja telefoniczna ( klucz masz oryginalny )

Właśnie na początku tak robiłem, jednak gdy zobaczyłem, że system się nie aktywuje i dostaje informacje: Ta licencja nie umożliwia instalacji czystej kopii systemu Windows 8, tylko aktualizacje z Windows 7 - to zainstalowałem najpierw 7, potem 8.

Instalując na czysto Win8, może za szybko chcesz aktywować!. Przy instalacji Windows 7 kiedy wysyłałam 2-3 komputery do Polski, już z instalacją z językiem polskim, tez nie przechodziłam aktywacji, do póki nie ściągnęłam przynajmniej parę Windows Update. I do póki nie ustawiłam w ustawieniach Format: Angielski Stany Zjednoczone. Aktywacja przechodziła w sekundę, Później zmieniałam na język Polski. Załóż od nowa na czysto Win 8, pościągaj już około po 300-400MB Windows Update. Nie instaluj od razu polskiej klawiatury, tylko daj na Angielski Stany Zjednoczone. Może to pomoże, mnie pomagało w 100%. Po za tym, w wersji polskiej parę sterowników nie chciało mi się założyć. Na wersji English zakładały się jak miodzik.

Wątpię, że to zadziała - zwłaszcza, że dostaje informację mówiącą o braku możliwości instalacji Windowsa 8 na czysto. Tak samo pisze na pudełku, czego wcześniej nie zauważyłem. Dodatkowo po instalacji przez 7 aktywuje się od razu, bez niczego.

Hmm… Nie wiem jak jest w Polsce?, jeśli nie aktywowałeś, to w USA można towar zwrócić bądź dopłacić i wziąć full wersje. Ja bym to “badziewie” zamieniła na full wersje za dopłatą. Mniej problemów w przyszłości. Przecież kiedyś tam zrobisz format i będziesz miał ponowny problem, jak dziś.

Tylko, to raczej nie tego wina. Za pierwszym razem też robiłem aktualizacje z 7 i działało wszystko.

Przyszła mi do głowy jedna rzecz. Popatrz na stronie producenta swojego komputera, czy nie ma jakiś nowszych sterowników pod Windows 8. Mam jeden ze starszych komputerów HP Pavilion g7-1310us Notebook PC. Który mało używam, i po założeniu Windows 8 chodził jedną nogą, wieszał się itp… Po czasie odkryłam ze są sterowniki pod Windows 8, w tym nowy Bios. Po założeniu po prostu nie ten komputer, chodzi jak burza.

W końcu nie wytrzymałem - reinstalacja systemu pomogła(3 w ciągu 2 dni …), więc można zamknąć. Dzięki za pomoc!