Bluescreen po instalacji Windows 8


(Najt Flesz) #1

Witam!

Dzisiaj zrobiłem formata oraz zainstalowałem 7, którą od razu zaktualizowałem do 8. Zainstalowałem sterowniki, i już w czasie instalacji sterowników karty graficznej wyświetlił się bluescreen. Potem pojawiło się parę następnych.

Minidumpy:

Z nich widać, że problemem jest: ntoskrnl.exe (7/8) i Ndu.sys(1/8). Pytanie brzmi co to dokładnie jest i jak to naprawić ? Najgorsze jest to, że nawet po wejściu w tryb awaryjny, nie mogę być pewny czy to pomaga, czy nie. Jak widać odstępy między nimi są różne: Od minuty do ponad godziny.

Z góry dziękuje za pomoc!


(Donna USA) #2

Nie rozumiem po instalować 7 i następnie 8?. Czy nie lepiej było założyć od razu 8 ???


(Najt Flesz) #3

Licencja, którą posiadam na 8 nie pozwala na takie coś.


(Donna USA) #4

Czy na czysto jak instalujesz Win 8, wyskakuje ci licencja i blokuje dalszą instalacje?. Zawsze kupowałam Windows Upgrade, a po formacie instalowałam już na czysto nowsza wersje. Nie czytałam licencji ale wątpię, ze po formacje trzeba zakładac 7 i następnie 8. Wydaje mi się, ze trzeba posiada numer seryjny z Windows 7. Choć może się mylę?.


(Najt Flesz) #5

Po instalacji na czysto Windows 8 się nie aktywuje, co było dla mnie nie miłym zaskoczeniem, ponieważ z Visty na 7 obywało się bez takich problemów.


(majster_jk) #6

Spróbuj wykonać czysta instalację z nośnika upgrade. Wiem,że niektórzy instalowali i było OK

a co do aktywacji, może on-line nie przejdzie ale telefon do MS i aktywacja telefoniczna ( klucz masz oryginalny )


(Najt Flesz) #7

Właśnie na początku tak robiłem, jednak gdy zobaczyłem, że system się nie aktywuje i dostaje informacje: Ta licencja nie umożliwia instalacji czystej kopii systemu Windows 8, tylko aktualizacje z Windows 7 - to zainstalowałem najpierw 7, potem 8.


(Donna USA) #8

Instalując na czysto Win8, może za szybko chcesz aktywować!. Przy instalacji Windows 7 kiedy wysyłałam 2-3 komputery do Polski, już z instalacją z językiem polskim, tez nie przechodziłam aktywacji, do póki nie ściągnęłam przynajmniej parę Windows Update. I do póki nie ustawiłam w ustawieniach Format: Angielski Stany Zjednoczone. Aktywacja przechodziła w sekundę, Później zmieniałam na język Polski. Załóż od nowa na czysto Win 8, pościągaj już około po 300-400MB Windows Update. Nie instaluj od razu polskiej klawiatury, tylko daj na Angielski Stany Zjednoczone. Może to pomoże, mnie pomagało w 100%. Po za tym, w wersji polskiej parę sterowników nie chciało mi się założyć. Na wersji English zakładały się jak miodzik.


(Najt Flesz) #9

Wątpię, że to zadziała - zwłaszcza, że dostaje informację mówiącą o braku możliwości instalacji Windowsa 8 na czysto. Tak samo pisze na pudełku, czego wcześniej nie zauważyłem. Dodatkowo po instalacji przez 7 aktywuje się od razu, bez niczego.


(Donna USA) #10

Hmm… Nie wiem jak jest w Polsce?, jeśli nie aktywowałeś, to w USA można towar zwrócić bądź dopłacić i wziąć full wersje. Ja bym to “badziewie” zamieniła na full wersje za dopłatą. Mniej problemów w przyszłości. Przecież kiedyś tam zrobisz format i będziesz miał ponowny problem, jak dziś.


(Najt Flesz) #11

Tylko, to raczej nie tego wina. Za pierwszym razem też robiłem aktualizacje z 7 i działało wszystko.


(Donna USA) #12

Przyszła mi do głowy jedna rzecz. Popatrz na stronie producenta swojego komputera, czy nie ma jakiś nowszych sterowników pod Windows 8. Mam jeden ze starszych komputerów HP Pavilion g7-1310us Notebook PC. Który mało używam, i po założeniu Windows 8 chodził jedną nogą, wieszał się itp… Po czasie odkryłam ze są sterowniki pod Windows 8, w tym nowy Bios. Po założeniu po prostu nie ten komputer, chodzi jak burza.


(Najt Flesz) #13

W końcu nie wytrzymałem - reinstalacja systemu pomogła(3 w ciągu 2 dni …), więc można zamknąć. Dzięki za pomoc!