BlueScreen podczas grania


(Piotrkrzeminski) #1

Witam,


(JNJN) #2

Jeśli problem występuje w jednej grze? - problem ma gra.

 

Wrzuć screen z obciążenia z HWMonitor - zobaczymy na temperatury.

 

Wrzuć screen smart dysku z HD Tune, opcja health.


(pigers1986) #3

sprawdź RAM


(Javapraca) #4

Sprobuj uaktualnic sterownik do plyty glownej.

 

Ewentualnie wyprobuj ten sposob:

http://forum.dobreprogramy.pl/plik-haldll-powoduje-bsod-t403939/?p=2620851


(Dav 143) #5

A może czas na format??? Jeśli długo nie formatujemy kompa mogą występować podobne błędy.


(Wolfram A2) #6

Kiedyś grałem w bardzo starą wyścigówkę, za każdym razem w tym samym miejscu miałem blue screena, parametry gry były bardzo małe, więc mogłem śmiało grać. W innych tytułach BS nie występował. To była wina gry, u ciebie może być to samo.

Spróbuj zagrać w bardzo wymagającą grę, która obciąży ci komputer i zobacz czy będziesz miał podobną sytuację, lecz przy opornej grze powinieneś mieć lag i restart komputera (w najgorszym wypadku). Jeżeli w kilku innych grach nie masz blue screena to masz odpowiedź.

To tylko moja sugestia, może ci w czymś pomoże.

 

PS. Aktualizowałeś ostatnio jakiekolwiek sterowniki?

 

Jak błąd będzie cie nękał, zrób jak pisze kolega powyżej, format zawsze oczyści komputer do ustawień fabrycznych lub ponowna instalacja systemu.


(Piotrkrzeminski) #7

Wykonałem ten format, chwilowo wychodzi jakby problem znikł. Problem faktycznie denerwujący, co 5 minut trzeba było restartować PC, ale na razie wszystko chodzi pięknie.

 

Wszystkie sterowniki przed formatem aktualizowałem, a raczej odinstalowywałem i instalowałem ponownie, bo myślałem że to w nich leży problem. RAM i dyski twarde również testowałem, narzędziem od Windowsa. Dyski testowały się ok. 19 godzin, dlatego tak długo nie byłem w stanie odpisać. Dam znać czy format pomógł rozwiązać problem.


(Javapraca) #8

 

Sterowniki trzeba bylo albo uaktualnic, albo odinstalowac. Ponowna ich instalacja nic nie da, jezeli to w niekompatybilnosci sterownikow lezy przyczyna awarii.