BlueScreen podczas grania

Witam,

Jeśli problem występuje w jednej grze? - problem ma gra.

 

Wrzuć screen z obciążenia z HWMonitor - zobaczymy na temperatury.

 

Wrzuć screen smart dysku z HD Tune, opcja health.

sprawdź RAM

Sprobuj uaktualnic sterownik do plyty glownej.

 

Ewentualnie wyprobuj ten sposob:

http://forum.dobreprogramy.pl/plik-haldll-powoduje-bsod-t403939/?p=2620851

A może czas na format??? Jeśli długo nie formatujemy kompa mogą występować podobne błędy.

Kiedyś grałem w bardzo starą wyścigówkę, za każdym razem w tym samym miejscu miałem blue screena, parametry gry były bardzo małe, więc mogłem śmiało grać. W innych tytułach BS nie występował. To była wina gry, u ciebie może być to samo.

Spróbuj zagrać w bardzo wymagającą grę, która obciąży ci komputer i zobacz czy będziesz miał podobną sytuację, lecz przy opornej grze powinieneś mieć lag i restart komputera (w najgorszym wypadku). Jeżeli w kilku innych grach nie masz blue screena to masz odpowiedź.

To tylko moja sugestia, może ci w czymś pomoże.

 

PS. Aktualizowałeś ostatnio jakiekolwiek sterowniki?

 

Jak błąd będzie cie nękał, zrób jak pisze kolega powyżej, format zawsze oczyści komputer do ustawień fabrycznych lub ponowna instalacja systemu.

Wykonałem ten format, chwilowo wychodzi jakby problem znikł. Problem faktycznie denerwujący, co 5 minut trzeba było restartować PC, ale na razie wszystko chodzi pięknie.

 

Wszystkie sterowniki przed formatem aktualizowałem, a raczej odinstalowywałem i instalowałem ponownie, bo myślałem że to w nich leży problem. RAM i dyski twarde również testowałem, narzędziem od Windowsa. Dyski testowały się ok. 19 godzin, dlatego tak długo nie byłem w stanie odpisać. Dam znać czy format pomógł rozwiązać problem.

 

Sterowniki trzeba bylo albo uaktualnic, albo odinstalowac. Ponowna ich instalacja nic nie da, jezeli to w niekompatybilnosci sterownikow lezy przyczyna awarii.