Bluescreen podczas instalacja windows xp

Witam, jestem tu nowy, ale do rzeczy.

Podszas proby instalacji windows xp pro wyskakuje mi bluescreen.

farmat idzie gladko, tak samo kopiowanie plikow. dopiero po restarcie, pojawia sie bootscreen i koniec, bluescreen (mam sprawdzic czy na dysku nie ma wirusow itd.)

co z tym zrobic? linux instaluje sie bezproblemowo.

Twój problem to brak odpowiedniego sterownika SATA w instalatorze XP.

Pełne formatowanie przebiega bardzo szybko ?

Musisz “dodać” sterownik SATA swojej płyty głównej do płyty instalacyjnej XP za pomocą programu nLite i nagrać nowo zrobioną płytę.

mam laptopa asus k50ab

opiszesz jak mam to zrobic? teraz jestem na linuxie

w miare szybko (3-5 min)

dodam ze pokazuje mi moj dysk (320GB) czyli chyba dobrze go widzi

znalazlem jeden poradnik

http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

mam nadzieje ze pomoze, dzieki :wink:

Miałem dokładnie to samo.

Dysk był widzialny - wszystkie dane prawidłowe, partycja się robiła, pliki kopiowały - restart - i bluescreen.

Widzę, że masa ludzi ma ten sam problem co ty z tym laptopem… Wszyscy mają problem z tym sterownikiem.

Tutaj masz sterownik i poradnik, który powinien działać - sam nie sprawdziłem (nie mam jak).

Gdybyscie poświecili chociaż 3 minuty na szukanie rozwiązania to byście wiedzieli że w BIOSie trzeba przestawić tryb pracy dysku z AHCI na IDE.

Amen.

a wiec tak, pobralem nlite zrobilem wszystko jak w poradniku, stworzylem obraz plyty, nagralem, format kopiowanie - ok instalacja - bluescreen

dzisiaj rano doczytalem o zmianie w biosie zmienilem na IDE i nic nie dalo, czy moze po zmianie od nowa zainstalowac?

Zmień na IDE i zainstaluj z oryginalnej płyty bez żadnych przeróbek.