Bluescreen podczas instalacji xp obok windows 7

Witam. Mam zainstalowany windows 7 i chce na osobnej partycji wgrać xp, a podczas odczytywania plików z płyty xp(instalacja podczas uruchamiania komputera) pojawia się bluescreen. W czym tkwi problem ?

pozdrawiam

W tym, co na BlueScreenie stoi napisane białą czcionką. (jeśli bym miał obstawiać - problem z obsługą sprzętu: za dużo pamięci, konflikt alokacji adresów sprzętowych, nierozpoznany / nieobsługiwany w standardzie chipset / kontroler dysków).

Ale to i tak zaledwie wierzchołek góry lodowej, ponieważ instalacja systemów w proponowanej przez ciebie kolejności wymaga jednak pewnej wiedzy na temat zasad usuwanie i odtwarzania sektorów rozruchowych.

Po 1. Najlepiej najpierw instalować XP, a potem dopiero Siódemkę

Po 2. Najczęstszą przyczyną występowania ekranu błędu podczas instalacji XP jest brak sterowników (przeważnie chodzi o sterowniki do kontrolera dysków twardych SATA)

Coś kojarzę, że podczas instalacji 7 trzeba było przestawić coś w biosie,odnośnie właśnie dysku, nie wiem czy mam racje i czy ma to coś do rzeczy…

A przy instalacji najpierw xp a potem 7 nie będzie problemu?

Też będzie. Jeden system kompletnie nie zależy od drugiego. Sprawdzałeś instalację XP z dołączonymi sterownikami, czy czekasz, aż ktoś za Ciebie wymyśli co jest i da ci gotowe rozwiązanie? Podczas ładowania instalatora Windowsa Xp masz informacje na dole. Wśród nich pojawia się też taka, która mówi Ci, który klawisz masz wcisnąć, żeby załadować dodatkowe sterowniki. Możesz też zintegrować te sterowniki z płytą instalacyjną za pomocą programu nLite.

Czy tylko mnie denerwuje to, że ludzie bez przerwy klepią takie same tematy zamiast poświęcić dosłownie DWIE sekundy na znalezienie rozwiązania za pomocą magicznej funkcji SZUKAJ lub GOOGLE?

Wejdź do BIOSu i przestaw tryb pracy dysku na IDE zamiast AHCI

Zainstaluj XP i sterowniki do SATA i płyty głównej

Wejdź do BIOSu i przestaw tryb pracy dysku na AHCI zamiast IDE

Zainstaluj Win 7

Zainstaluj XP i sterowniki do SATA i płyty głównej