Bluescreen podczas ładowania windowsa, nie działa klawiatura

Od pewnego czasu mam problemy z moim gratem. Na początku co jakiś czas po załadowaniu windowsa i jak się już pokazywał pulpit to komp się zawieszał. Zignorowałem to. Lecz dzisiaj po właśnie jednym takim zawieszeniu nie chcę się włączyć. Windows się ładuję i w pewnym momencie wywala bluescreena i się resetuję. Trybu awaryjnego nie mogę włączyć bo podczas tego ładowania nie działa mi ani mysz ani klawiatura więc nie mogę wybrać żadnej z opcji… Ma ktoś jakiś pomysł co to może się dziać?

Coś się w systemie popaćkało,Format i po sprawie,wcześniej sobie jakimś norton commanderem zżuć ważne pliki i pozdro.

Zacznij od włączenia klawiatury w BIOSI’e by działało wspomniane menu.

Poszukaj opcji “USB Legacy” lub “USB keyboard” i włącz.

A uszkodzeń jest trochę możliwość. Zacznij od F8 po starcie i “nie uruchamiaj automatycznie po awarii systemu”. Wnioski dopiero zależnie od tego co wyświetli.

P.S.

Nie no super rada, super.

Tylko problem jest tego typu, że nie działa mi klawiatura i nie mam jak kliknąć żeby wejść w biosa/awaryjny itp. Nie działa pod usb, nie wiem jak pod ps2 bo nie mam na stancji przejściówki i muszę dopiero w jakimś komputerowym kupić.

Do BIOS’a wejdziesz. Przycisk DEL zaraz po włączeniu komputera. Czasem inne klawisze np F1, F2 zależnie od modelu płyty głównej.

To tak na bluescreenie jest:

[…]

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

[…]

*** STOP: 0x000000ED (0x86AC8E30, 0x0C0000006, 0x00000000, 0x00000000).

Czyli prawdopodobnie błąd NTFS’a.

Trzeba wykonać na dysku chkdsk c: /f

Można tego dokonać na kilka sposobów:

-podłączając dysk do działającego systemu (będzie nie c: a inna literka)

-z płyty typu LiveCD z BartPE lub Linuxem (inne polecenie)

-z płyty instalacyjnej systemu Windows XP, Wcisnąć R (Konsola Odzyskiwania) po uruchomieniu instalatora z płyty, potem wpisać “1” (pierwsza partycja).

Eh. Jak chcę włączyć płytę instalacyjną windowsa to włącza mi się jakiś CALDERA DR_DOS i kompletnie nic nie mogę zrobić. Nie ma tego normalnego bootowania. Co tu robić? :confused: