Bluescreen podczas skanowania antywirusem

Witam mam pytanie niebieski ekran mi się tlylko pokazuje jak włączy skanowanie w antywirusie a w grach dobrze chodzi! nie wiem o co biega bo pisze mi psychical memory

Popraw nazwę tematu - trochę więcej szczegółów i opisz problem dokładnie co gdzie i kiedy się pokazuje, a najlepiej screen. Obstawiam problem z pamięcią RAM. Przeskanuj ja programem Memtest.

… i wszystko jasne - zapisz komputer do psychologa, a w oczekiwaniu na jego kolejkę - napisz posta powoli, i tak by nie trzeba było wyciągać informacji od użytkownika.

1 polubienie

no jesli problem z pamięcią to co wtedy w windows 8 nie ma takiego problemu. a taktowanie ma jakos 1800 ddr3 a czyta 1330 czy jakoś tam a w biosie nie mogę zmienić na wyższe nie wiem dlaczego

Popraw opis tematu jak prosiłem wyżej i pisz trochę bardziej spójnie, bo ciężko Cię zrozumieć. Podaj specyfikację komputera. Najlepiej zrzut ekranu z tego programu:

https://www.piriform.com/speccy

Być może Twoja płyta nie obsługuje wyższych częstotliwości lub nie włączyłeś profilu XMP w ustawieniach BIOS. Co to za antywirus? Aktualizowany?

obsługuje do 32 gb antywirus jest aktualizowany cały czas

spróbuje wyciągnąć jedną kość ale nie teraz bo gości zaraz będę miał dam znać później co i jak

Ten program pozwoli Ci na odczytanie raportów o bluescreenie:

Zaś informacje o kodach bsodu masz poniżej…

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm

Operating System
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
CPU
Intel Pentium G3260 @ 3.30GHz 38 °C
Haswell 22nm Technology
RAM
8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (8-8-8-24)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. H81M-DS2 (SOCKET 0) 28 °C
Graphics
W2043 (1600x900@60Hz)
1024MB NVIDIA GeForce 9800 GT (Undefined) 43 °C
Storage
465GB TOSHIBA DT01ACA050 ATA Device (SATA) 34 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVDRAM_GSA-H60N ATA Device
ELBY CLONEDRIVE SCSI CdRom Device
Audio
Realtek High Definition Audio

Płya obsługuje pamięci do 1600 więc nie włączyłeś pewnie w BIOS profilu XMP. Wejdź w Advanced Memory Settings -> ExtremeMemory Profile (X.M.P.) i zmień na Enabled - tak to zdaje się wygląda na płytach MSI. Teraz pytanie jaki błąd generuje Antywirus. Co to za antywirus, bo nie napisałeś?

to jest norton antywirus narazie dobrze chodzi nie wiem o co biega. A w biosie nie mam xmp albo pamięć jedna do kitu. I dziwne to bo jak miałem antywirusa z netii też tak miałem tylko antywirusy się zawieszają jak chce sprawdzić a w 8 nie było takich bajerów.

  1. Odinstaluj Nortona i sprawdź czy bez niego też się taki błąd pojawi
  2. Jeśli tak - zastosuj poradę której udzielił zbigg47
  3. Wyjęcie pamięci i przetestowanie ich pojedyńczo memtestem - jak najbardziej wskazane, ALE na koniec zostawiłem odwieczne pytanie:
    system i gry oryginalne czy “orginalne inaczej” ?
1 polubienie

tzn gry inaczej sprawne ale wcześniej grałem te same i nie było z nimi problemu i wszystko chodził bez skazy. teraz coś mu odwaliło a system hmmmm… też pirat ale oryginalna płyta nie stać mnie na oryginał zbytnio drogi jak dla mnie

Czyli w sumie nasza pomoc się tu powinna zakończyć, bo używasz nielegalnego systemu ( a miałem o to własnie pytać). Pomijam fakt, że to nielegalne, ale piraty działają też często jak chcą po jakichś aktywacjach + raczej nie masz zaktualizowanego systemu. Oryginalny klucz W7 Home kupisz za 250 zł ze stron, które zajmują się odzyskiem niewykorzystanych kluczy z firm - legalne w UE.

pomijając to że wcześniej miałem klucz oryginalny raz się uaktywnił później nie mógł mi aktywować po nowej instalacji a windows jest ściągany ze strony microsoftu moze wiez o co chodzi

i jeszcze chce wspomnieć że w windowsie 8.1 klucz działa i chyba z powrotem przejde na niego

Nie rozumiem jak możesz mieć legalny klucz, skoro go nie masz? Próbowałeś uaktywnić W7 kluczem do 8.1? Przecież tak się nie da. Po co się cofałeś do W7, skoro miałeś legalny 8.1?

a klucz kupiłem też na allegro i chodzi dobrze nie wiem co bryka

przepraszam że dalej drąże ten temat i jest późno ale antywirus jest legalny przez 3 miesiące ma wszystki zabezpieczenia ale zwał jak zwał to win 8.1 będzie jutro na talerzu i dziękuje za pomoc

Klucze z allegro za 20 zł nie mają nic wspólnego z legalnością. Ostatnimi czasy było o tym głośno. Ja bym wrócił do Windowsa 8.1 skoro jest legalny, a problem z grami może będzie się dało rozwiązać inaczej lub znaleźć zamienniki.