Bluescreen, problem z laptopem

Witam serdecznie, mam spory problem z laptopem. Jak tylko pojawia sie ekran startowy windows (pasek ladowania) to wyskakuje ekran bluescreen i restart po moze 1 sec. Nie jest mozliwe zobaczyc co wywala BS. Dokladnie tak samo dziala safe mode. Ostatnia znana dobra konfiguracja tez sie tak zachowuje. Jakie mam opcje poza formatem?

Podczas startu systemu wciśnij F8 i kliknij opcję “nie restartuj automatycznie po błędzie systemu” (lub podobnie :slight_smile: ), po tym gdy wyskoczy BSOD pozostanie na ekranie i będzie można stwierdzić gdzie jest problem.

Dziekuje podzialalo, teraz przynajmniej widze jaki jest kod bledu, niestety nie znalazlem prostej odpowiedzi, jak naprawic ten error. Jedni pisza ze to problem ramu a innie ze za malo miejsca na dysku. Przyznam ze nie wiem ile jest tam wolnego miejsca wiec na szybko sprawdzilem ram. Sa dwie kosci w dwoch slotach, uzywalem tylko jednej w obu slotach a potem drugiej tez w obu i za kazdym razem BSOD. Chyba uruchomie konsole odzyskiwania i usune moze troche smieci. Pamietacie jakie bylo w dosie polecenie na usuniecie wszystkich plikow ze wskazanego katalogu? Pamietam z podstawowki ze “rd” sie usuwalo katalog ale musial byc pusty :smiley:

P.S.

0x0000007e

Brayan , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Pisze z pracy z Edynburga, nie mam tutaj polskiego jezyka zainstalowanego. Juz raz podazalem za instrukcja jednego z moderatorow bez skutku. Przesledz historie moich postow to zobaczysz ze nie klamie i ze inni moderatorzy byli bardziej wyrozumiali.

Wywalic do smietnika jest bardzo latwo, ciezej juz komus pomoc.


EDIT

znalazlem spic polecen:

del c:\windows\temp*.*

ale u mnie wywala blad: “delete does not support wildcards”

Dodane 04.03.2010 (Cz) 11:02

Znalazlem rozwiazanie, ciezko bylo ale sie udalo przywrocic system do normalnej pracy. To jest moj kod bledu:

0x0000007E (0xC0000005, 0x8051445A

a powoduje go aktualizacja od microsoftu KB977165

aby naprawic problem nazely:

  1. Boot from your Windows XP CD or DVD and start the recovery console (see this Microsoft article for help with this step)

Once you are in the Repair Screen…

  1. Type this command: CHDIR $NtUninstallKB977165$\spuninst

  2. Type this command: BATCH spuninst.txt

  3. When complete, type this command: exit

zrodlo: http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/vistawu/thread/73cea559-ebbd-4274-96bc-e292b69f2fd1

dobrze potem jest jeszcze wlaczyc aktualizjacje jako custom i odznaczyc ja poniewaz po ponownym jej zainstalowaniu problem powraca :wink: