Bluescreen przed skanowaniem dysku C wczasie uruchamiania XP

Witam

Aktualizowałem dzisiaj system, więc po instalacji trzeba było zrestartować kompa, ale nie zrobiłem tego od razu, coś tam jeszcze sobie robiłem. Zanim go zrestartowałem zaznaczyłem aby zeskanował dysk C w poszukiwaniu błędów. Tak więc po tym restarcie, gdy ekranik z logiem windowsa znika, pojawia sie ekran z “skanowanie dysko bla bla, wcisnij jakis klawisz aby anulować bla bla” i w momencie gdy to się pokazuje pojawia się bluescreen i komp się restartuje. Z bs nie da rady nic przeczytać bo za szybko znika. Na dysku mam jeszcze ubuntu z którego właśnie piszę. Cieszył bym się gdybym nie musiał robić reinstalki systemu, może dalo by rade jakoś wyłączyć zaplanowane skanowanie z poziomu ubuntu?

Działa Ci tryb Awaryjny? Jeśli tak:

Wejdź w Mój komputer -> PPM -> Właściwości systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia.

Awaria systemu - zaznacz “Zapisz zdarzenie do dziennika systemu”

odznacz: “Wyślij alert administracyjny” i “Automatycznie uruchom ponownie”.

Zapisywanie informacji o debugowaniu - zaznacz “brak”.

Do restartu nie dojdzie, i BS będzie możliwy do odczytania.

SolelyRose*

Niestety tryb awaryjny nie działa, ale parę razy na upartego gdy włączałem i wyłączałem kompa (tak, wiem idiotyczne, ale jakims cudem czasem mi działa) w koncu sie włączył pare razy tryb normalny (gdy włączyłem system przez opcje"wyłącz restartowanie kompa po błędzie systemu"), lecz pojawiał sie( a raz nie) komunikat o przymusowym restarcie kompa, nr błędu 1073741819 - sporo jest o tym w necie że to wirus, ale ja raczej wykluczam ta możliwość( zeskanowałem kompa programem malwarebytes).

Po zniknieciu komunikatu komp nadal działał, zrobiłem przy okazji loga w hijackthis. Spróbowałem również uruchomić chkdsk- wykrył błędy na dysku lecz aby je naprawić potrzebny był restart kompa więc zrestartowałem i znow komp sie nie chciał włączyć. Z poziomu linuksa próbowałem znaleźć program który zeskanuje dysk z NTFS, lecz nie umiem go obsłużyć lub poprawnie zainstalować(dopiero raczkuje w linuksie)

• Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Daj jeszcze log z OTL.

odczytaj zrzut z folderu c:\windows\MiniDump programem Debugging Tools for Windows

dziękuje za próby pomocy lecz poki co win znowu niechce sie uruchomic, ide na latwizne i robie format. Chciałem obyć sie bez niego bo format spowoduje ze juz linuksa nie włącze ale chyba będzie dało rade to jakos naprawic wiec sprobuje:)