Bluescreen przed skanowaniem dysku C wczasie uruchamiania XP


(Parampampam) #1

Witam

Aktualizowałem dzisiaj system, więc po instalacji trzeba było zrestartować kompa, ale nie zrobiłem tego od razu, coś tam jeszcze sobie robiłem. Zanim go zrestartowałem zaznaczyłem aby zeskanował dysk C w poszukiwaniu błędów. Tak więc po tym restarcie, gdy ekranik z logiem windowsa znika, pojawia sie ekran z "skanowanie dysko bla bla, wcisnij jakis klawisz aby anulować bla bla" i w momencie gdy to się pokazuje pojawia się bluescreen i komp się restartuje. Z bs nie da rady nic przeczytać bo za szybko znika. Na dysku mam jeszcze ubuntu z którego właśnie piszę. Cieszył bym się gdybym nie musiał robić reinstalki systemu, może dalo by rade jakoś wyłączyć zaplanowane skanowanie z poziomu ubuntu?


(SolelyRose*) #2

Działa Ci tryb Awaryjny? Jeśli tak:

Wejdź w Mój komputer -> PPM -> Właściwości systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia.

Awaria systemu - zaznacz "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu"

odznacz: "Wyślij alert administracyjny" i "Automatycznie uruchom ponownie".

Zapisywanie informacji o debugowaniu - zaznacz "brak".

Do restartu nie dojdzie, i BS będzie możliwy do odczytania.

SolelyRose*


(Parampampam) #3

Niestety tryb awaryjny nie działa, ale parę razy na upartego gdy włączałem i wyłączałem kompa (tak, wiem idiotyczne, ale jakims cudem czasem mi działa) w koncu sie włączył pare razy tryb normalny (gdy włączyłem system przez opcje"wyłącz restartowanie kompa po błędzie systemu"), lecz pojawiał sie( a raz nie) komunikat o przymusowym restarcie kompa, nr błędu 1073741819 - sporo jest o tym w necie że to wirus, ale ja raczej wykluczam ta możliwość( zeskanowałem kompa programem malwarebytes).

Po zniknieciu komunikatu komp nadal działał, zrobiłem przy okazji loga w hijackthis. Spróbowałem również uruchomić chkdsk- wykrył błędy na dysku lecz aby je naprawić potrzebny był restart kompa więc zrestartowałem i znow komp sie nie chciał włączyć. Z poziomu linuksa próbowałem znaleźć program który zeskanuje dysk z NTFS, lecz nie umiem go obsłużyć lub poprawnie zainstalować(dopiero raczkuje w linuksie)

  • Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

(Olixxx94) #4

Daj jeszcze log z OTL.


(djkamil09061991) #5

odczytaj zrzut z folderu c:\windows\MiniDump programem Debugging Tools for Windows


(Parampampam) #6

dziękuje za próby pomocy lecz poki co win znowu niechce sie uruchomic, ide na latwizne i robie format. Chciałem obyć sie bez niego bo format spowoduje ze juz linuksa nie włącze ale chyba będzie dało rade to jakos naprawic wiec sprobuje:)