BlueScreen przy instalacji Windows XP na laptopie

Kupiłem sobie Windows XP Professional SP3 PL 32 bit, ponieważ moja Vista doprowadza mnie do nerwicy. Włożyłem więc płytę przy starcie kompa, załadowały się sterowniki i już miał wyświetlić się kreator instalacji, gdy nagle BSOD. Próbowałem drugi raz - nic. Mój laptop to HP Pavilion dv5-1160ew. Jest jakaś szansa na zainstalowanie XP’eka?

jaki to dokładnie błąd, zapewne coś nie tak z kompatybilnością systemu ze sprzętem,

spisz najlepiej po pojawieniu się go jak najwięcej danych które na nim się pojawiły a najlepiej zrób po prostu zdjęcie i podaj je tutaj

de6f201239f02d04m.jpg

Sorry za jakość ale robione z komórki.

tu masz opisane rozwiązanie:

http://support.microsoft.com/kb/324103/pl

Według mnie chodzi o sterownik dysku sata. Może ktoś wie skąd mogę go wziąć do mojego laptopa, bo na stronie producenta nie ma?

Dodam od siebie tyle, że miałem podobny problem jeśli chodzi o bsody tyle, że na ASUSie. Dopiero ustawienia w biosie pozwoliły mi na bezpieczna instalację systemy. A wystarczyło zmienić jeden parametr w biosie.

Pozwolę sobie zacytować taki tekst:

Jeśli jest taka lub podobna opcja spróbuj ja zmienić i uruchomić instalator.

mam ten sam problem,z tym że chciałbym odzyskać poprzedni system “win mx7” w tej chwili po włączeniu kompa miga mi tylko kursor, na dysku jest partycja winRE,zajmuje ok 1,54 Gb ale nie mogę jej uruchomić.

Jeśli jest jakiś sposób proszę wskażcie,

chciałem zainstalować wina 7,na dysku D ,jak do du…" i coś poszło nie tak.

co mogę teraz zrobić? tylko nie format

laptop toshiba satellite model PSLC8E-02700SPL

Nie baw się WinMX7 , zainstaluj czystego XP-ka. Nie ma co cudować z systemem po faceliftingu, takie jest moje zdanie ;]

Jeśli chcesz odzyskać dane z utraconej partycji systemowej proponuję użyć jakiegoś programu do odzyskiwania danych, tyle, że w przypadku laptopa to nieco trudniejsze zadanie …

Co do partycji winRE to zajrzyj TUTAJ lub TU.

Systemy po tym tz. faceliftingu nie są warte złamanego grosza.

Nie rozumiem po co te wszystkie fajerwerki, optymalizacje itp

Co oryginał to oryginał, ewentualnie sam możesz go dostosować.

A co do bluescreena to tak jak przedmówcy, zapewne jest to sterownik sata - moje rozwiązanie jest takie wchodzisz do biosa i tam gdzieś będziesz miał funkcje dotyczącą kompatybilności sata/ata cos takiego, trzeba wybrać ata i można śmiało działać. 8)

Systemy po tym tz. faceliftingu nie są warte złamanego grosza.

nic dodać nic ująć. po prostu prawda