Bluescreen przy starcie systemu

(Konrad1993) #1

Witam. Posiadam Windowsa XP i od dłuższego czsu gdy włączam komputer to przed procedurą POST pojawia się bluescreen. Robiłem defragmentacje i oczyszczanie dysku, ale to nic nie dało. Czy ktoś wie czego to może być przyczyna i jak zapobiec ponownym błędom przed startem systemu? Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

(Veers) #2

Jesteś pewien tego co napisałeś ?

(Marcinch7) #3

A nie przypadkiem PO procedurze POST?

(Konrad1993) #4

Macie racje po POSCIE. Znacie jakiś sposób, aby temu zapobiec?

(Veers) #5

Ten BlueScreen zapewne zawiera informacje, które byłyby przydatne do zdiagnozowania problemu (a także konfiguracja sprzętowa i wspomnienie niedawno instalowanych aplikacji). Jak na razie możemy tylko wypić kawę i zobaczyć co powiedzą fusy.

(Piotrkijak) #6

Mnie to śmierdzi problemem z partycją. Jeżeli problem tyczy się Windowsa XP, uruhom komputer z płyty instalacyjnej XPeka, uruchom konsolę odzyskiwania(po załadowaniu plików instalatora wcisnij klawisz r). Po chwili konsola zapyta do którego systemu chcesz się zalogować. Wciśnij 1 i naciśnij enter. Teraz wpisz hasła administratora. Jeżeli nie tworzyłeś hasła administratora po prostu nic nie wpisuj i wciśnij enter. Wpisz chkdsk /r i poczekaj aż zakończy się skanowanie. Po zakończeniu skanowania zpróbuj ponownie uruchomić Windowsa. Jeżeli nic to nie da, spróbuj tego: http://helpc.eu/instalacja-nakladkowa-t2198.html

(Konrad1993) #7

Konsola odzyskiwania nic nie dała musiałem zainstalować windowsa na nowo, ale dzięki za porady, już jest wszystko ok . Pozdrawiam.