Bluescreen przy uruchamianiu instalatora win 10

Witam :).
Posiadam płytę z Win 10. Problem w tym, że nie mogę zainstalować systemu, bo przy próbie włączenia instalatora wywala mi bluescreen.
W biosie włączyłem secure boota, data dobrze ustawiona. Płytę szczytuje mi zewnętrzny napęd dvd na usb, bootowanie ustawione na ten napęd.

Dodam, że Instalator długo się ładuje. Logo Win 10 wyświetla się przez 10-15min i bluescreen. System próbuję zainstalować na świeżo kupionym dysku SSD GOODRAMa IRDM.
A o to co mówi Blue:


Po tym błędzie resetuje się komputer, włącza się instalator, wyskakuje blue i tak w kółko.

Moja konfiguracja:
Ryzen 5 2600
Ram 8GB Hyper Fury HX426C16FB2/8
Asrock A320M Pro4
SSD GOODRAM IR-SSDPR-S25A-240

Skąd masz tę płytę, sam zgrywałeś?
Spróbuj jeszcze raz pobrać i zgrać windowsa na płytę.
Pobierz sobie jakąś dystrybucję Linuxa i załącz Memtest w Grubie(RAM) oraz po włączeniu systemu włącz stress testy CPU i GPU

Zamiast zabawy z DVD, proponuje skorzystać z pendrive. Media Creation Tool i jedziemy.

Straci tylko na to czas. Błędy CPU czy RAM nie objawiałyby się zawieszeniem instalatora i wywaleniem po 15 min niebieskiego ekranu.
Moim zdaniem problemem jest albo płyta, albo sam napęd DVD.

Ja proponuje nagrać na pendrive rufusem bo dla mnie najlepszy program do tego.

Przed każdą instalacją pobierz najświeższą wersję instalatora z https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i nagraj na USB.
DVD to jakieś lata 2000’

Wiem, że DVD to lata 2000 ale mam pod ręką to chciałem skorzystać. Neta mam słabego i te 4gb będzie się trochę pobierać :(. Najpierw spróbuje z pendriva i jeśli się uda to wrzucę na płytę. Będę miał więcej pobierania, bo nie wiem czy mój klucz jest do wersji Home czy Pro.

Błędy RAM mogą się w taki sposób objawić nawet później niż 15min., szczególnie kiedy włączony jest profil XMP czy inne overclockingi. Co więcej, u mnie nawet nie pojawił się BSOD tylko instalator zatrzymał się w którymś momencie i stał. Dlatego przed instalacją systemu ustawiam UEFI na wartości domyślne.

1 polubienie

Nawet nie pomyślałem o podkręcanych podzespołach. Wziąłem za pewnik, że jeśli ktoś się tym bawi to wie co robi i zauważy błędne ustawienie, ale faktycznie rada o przywróceniu ustawień domyślnych biosu jest dobra, tylko spóźniona o miesiąc :stuck_out_tongue:

1 polubienie