Bluescreen przy uruchamianiu kompa

Witam jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość jak będą jakieś błędy.Przy uruchamianiu komputera wyskakuje mi bluescreen restartuje kompa i pisze że to może być spowodowane nowym podłączonym sprzętem.Jest to ciężkie gdyż czasem muszę się męczyć 15-20 minut zanim odpalę komputer.A nie chciałbym się z tym męczyć.Gdy go już uruchomię i tak z 5 minut odczekam to działa już cały czas bez przeszkód.Mam Win xp ale zmieniam niedługo na 7 i na obu mi wyskakuje bluescreen.Pozdrawiam

Skoro na dwóch systemach występuje błąd wskazuje to na problem sprzętowy. Odczytaj kod błędu lub zrób zdjęcie Blue Screen’owi i tutaj podaj.

Link do pomocnego artykułu: http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-szukanie-przyczyny-powstawania-czytanie-plikow-dmp-a17.htm

Witam ustrzeliłem dziś kilka fotek jednak tylko na 3 uchwyciłem bluescreena wrzucam 2 fotki ponieważ są 2 różne.Pozdrawiam

http://img38.imageshack.us/slideshow/we … m0077d.jpg

Ps. Przepraszam za jakość zdjęć

to 2 różne błędy są. Wyłącz automatyczny restart systemu w przypadku awarii

Witam. Widziałem fotki.To samo miałem w grudniu. Dokładnie to samo mi się wyświetlało, i potem miałem reset.

Jako, że u mnie w pokoju było gorąco, była wysoka temperatura na procku i innych rzeczach.

Otworzyłem okno, za oknem -15 stopni, problem zniknął. Dlaczego zniknął ?? Po prostu chodziło o chłodzenie.

Zdejmij boki obudowy, a problem zniknie. Dokładnie te same problemy, miał mój kolega. Dokładnie to samo mu doradziłem, odkręcił boki obudowy, przewietrzył pokój,

problem zniknął. Jeżeli masz założone boki, to one zatrzymują większość ciepła, niewielka ilość ciepła wychodzi przez tubę, oraz wywietrzniki z tyłu, przegrzewa się procesor,

i pewnie jeszcze karta grafiki się Tobie przegrzewa,masz niebieski ekran.

ale mam temp. kompa od środka podaną to jest ok. 30 stopni(podane w F-przeliczyłem) poza tym wyłącza mi się tylko przez pierwsze 5-10 minut i dalej to chodzi przez 10-12h więc na pewno się nie przegrzewa.W kodach BSOD(link podany wyżej) znalazłem wyjaśnienie dwóch kodów które mi się pojawiły.Problem z ramem i z dyskiem dla jasności: Ramy 2x4gb na jednej szynie dysk 1.5tb

Tak to by się zgadzało:

Problem z dyskiem - wykonaj sprawdzanie dysku za pomocą HD Tune, wszystkie testy + screeny z wszystkich zakładek, sprawdź połączenie dysku z płytą główną, ewentualnie przetestuj inny kabel (SATA, czy co tam masz).

Problem z pamięcią - przetestować możesz za pomocą programu memtest86. (Memtest86)

Przegrzewanie może wywołać Blue Screen, ale jeśli odczyty temperatur są poprawne, to problem musi znajdować się gdzie indziej.

Przydałyby się także zawartości plików zrzutu, już nawet może być ta wersja bez symboli (punkt 1b tego poradnika co zalinkowałem). Ponieważ oba BlueScreeny mogą być wywołane także przez źle działający software.

Wsadź inny ram, nawet mniejszą ilość, jak masz możliwość, a zostaw dysk. Będziesz już wiedział, czy to ram, czy nie, jeśli to się powtórzy.

A system 32 czy 64 bity ??