Bluescreen przy włączaniu, a instalator nie widzi dysku

Witam mam otóż następujący problem w laptopie.

Przy uruchamianiu (w każdym trybie) po pojawieniu się logo Windows (i po ładowaniu) pojawia się bluescreen, i komputer się wyłącza.

A gdy chcę zainstalować (sformatować dysk) windowsa poprzez uruchomienie komputera z płytki, wszystko się ładuje i w momencie gdy mamy do wyboru napraw istniejącą instalacje i nowa instalacja po wyborze obu pojawia się ten sam błąd, a mianowicie instalator Xp nie widzi dysku, chociaż dysk jest widoczny w biosie i system przy włączaniu się ładuje (ale pojawia się bluescreen).

Jest na to jakaś rada? czy dysk do śmieci (albo cały komputer)?

Dysk nie do śmieci, komputer też nie, zapewne dysk jest SATA a windows nie ma do niego sterowników, musisz w biosie zmienić tryb dysku z AHCI na IDE bądź compatible IDE. Wtedy instalator zobaczy dysk.

W biosie nie mam takiej opcji a dysk chyba jest sata. Ale przy próbie instalacji windows 7 cos tam się ładowało i potem sie pojawił tylko kursor myszki na czarnym tle i tyle.

A czy windows xp media center 2005 ma sterowniki sata?

Musi być taka opcja w biosie, tylko słabo szukasz. Porób zdjęcia biosu i wrzuć.

Mam bios Phoenix 1.25

i jeszcze wersja KBC 1.18

Po wejściu do biosa mam

Standart IDE: [HDD-(PM)]

Standart IDE : [CDROM-(SM)]

Po kliknięciu na hdd nic nie mogę zmienić.

Niema takiej opcji. To jest jakaś uboga wersja biosa :slight_smile:

A sprawdzałeś w innych zakładkach? Aż nie możliwe żebyś miał tylko jedną zakładkę, musisz mieć chociażby jak ustawić bootowanie, wrzuć zdjęcia.