Bluescreen przy włączaniu, a instalator nie widzi dysku

(Franio94) #1

Witam mam otóż następujący problem w laptopie.

Przy uruchamianiu (w każdym trybie) po pojawieniu się logo Windows (i po ładowaniu) pojawia się bluescreen, i komputer się wyłącza.

A gdy chcę zainstalować (sformatować dysk) windowsa poprzez uruchomienie komputera z płytki, wszystko się ładuje i w momencie gdy mamy do wyboru napraw istniejącą instalacje i nowa instalacja po wyborze obu pojawia się ten sam błąd, a mianowicie instalator Xp nie widzi dysku, chociaż dysk jest widoczny w biosie i system przy włączaniu się ładuje (ale pojawia się bluescreen).

Jest na to jakaś rada? czy dysk do śmieci (albo cały komputer)?

(igrek) #2

Dysk nie do śmieci, komputer też nie, zapewne dysk jest SATA a windows nie ma do niego sterowników, musisz w biosie zmienić tryb dysku z AHCI na IDE bądź compatible IDE. Wtedy instalator zobaczy dysk.

(Franio94) #3

W biosie nie mam takiej opcji a dysk chyba jest sata. Ale przy próbie instalacji windows 7 cos tam się ładowało i potem sie pojawił tylko kursor myszki na czarnym tle i tyle.

A czy windows xp media center 2005 ma sterowniki sata?

(igrek) #4

Musi być taka opcja w biosie, tylko słabo szukasz. Porób zdjęcia biosu i wrzuć.

(Franio94) #5

Mam bios Phoenix 1.25

i jeszcze wersja KBC 1.18

Po wejściu do biosa mam

Standart IDE: [HDD-(PM)]

Standart IDE : [CDROM-(SM)]

Po kliknięciu na hdd nic nie mogę zmienić.

Niema takiej opcji. To jest jakaś uboga wersja biosa :slight_smile:

(igrek) #6

A sprawdzałeś w innych zakładkach? Aż nie możliwe żebyś miał tylko jedną zakładkę, musisz mieć chociażby jak ustawić bootowanie, wrzuć zdjęcia.