Bluescreen ,reset komputera o roznych porach dnia

Otóż od jakiegoś miesiąca sypie mi codzienie blue screenem. Napoczątku było to bardzo żadko (w różnych momentach czasem raz na 3/4dni) ,lecz po przeinstalowaniu systemu pojawiło sie czesciej. Nizej wklejam logi:

#zdjecie6698419

#zdjecie6698421

Zdjęcia

Ps. Komputer czysty dopiero po reinstalacji. Wgrany jest direct , stery do karty graficznej. net.famework

Czy zainstalowałeś sterownik do chipsetu?

Sprawdź pamięć RAM za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html (wypakuj, nagraj na płytę i uruchom z niej komputer, każdy moduł testuj oddzielnie).

Testowalem pamiec ram , niby wszystko jest ok. Co do sterow chpsetu nie instalowalem.

EDIT

Zainstalowałem chipset nadal to samo jakies inne sugestie/?

Jakie masz temperatury? Sprawdź także napięcia na zasilaczu.

Co do temeratur karty graficznej mam okolo 61 w czasie siedzenia na stronach itp , przy grach maksymalnie osiaga 71/72. Co do procesora sciagnelem jakis program “core temp 1.0 rc5” ktory mi pokazuje temerature na procesorze 0 stopni. Nie wiem czy tak ma byc ,albo poprostu cos z programem. Co do zmierzenia napiecia na zasilaczu to nigdy tego nie robilem i nie wiem zbytnio czym miernikiem ? jak ?

@edit Problem “chyba” trkwi jednak w pamieci ram. memtest82 nic nie wykazał ,ale wlasnie probowalem metoda prob i bledów. Mam 2 kosci po 512 ram. Wyciagnelem i pracowalem na jednej znich. W tym czasie komputer mi sie zawieszal co jakis czas (dosyc czesto) nawet przy restarcie ,lecz nie bylo bluescreenow. System wstawal szybciej(niz na 2x512),ale w grach efekt byl mizerne ale to chyba zrozumiale.Gdy zamienilem kosci do tej pory nie mialem zadnej zacinki, poki co chodzi dobrze co prawda dopiero 1h ,ale zawsze cos. Jednak przekonuje się do tego ,że nie warto ufać zbytnio programom. Jutro potestuje dluzej i dam znac.

Ps.Mozliwe jest ,ze gniazdo jest moze zepsute ,a nie pamiec ram ? Jednak program nie wykazal zadnych errorów… Aktualnie 2 kosc(poki co dziala dobrze) ktora mam w innym miejscu(gniezdzie) , a tamta poprostu wyjelem. Co do tego gniazda da sie to jakos sprawdzic ? czy tylko metoda prob i bledów ? Dzieki za powyzsze odpowiedzi , naprawde troche mi pomogly. Zauwazylem tez ,ze czesto mam(albo mialem trudno to teraz jeszcze stwierdzic ) crashe adobe readera i firefoxa mozliwe ze to przez to? poki co nie przytrafilo mi sie to ,ale jednak nie zbyt dlugo nie testowalem go. Musze sie przespac z tym i jutro bede meczyl sie dalej. Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie tym tematem i czekam na odpowiedzi dalsze ;]

Spróbuj na stykach pamięci przejechać zwykłą gumką myszką, banalne ale czasem pomaga. Jak masz 4 sloty na kości to włóż w dwie obok siebie nie używane, jeżeli to pomoże to znaczy że problem może być ze slotem.

tez tak chce zrobic, ale jest maly problem. W miejscu gdzie sa wlasnie te 2 wolne sloty mam duzo kabli zasilajacych i ciezko cos tam wogole wlozyc (szczegolnie do tego 1). dzialac bedzie dobrze gdy wrzuce np do 2 i 3 slotu ?

Tak, ale będzie wolniejszy przepływa danych pomiędzy kośćmi, polecam kupić spinki i spiąć kable, poprawi to także obieg powietrza.

Juz wszystko jest ok. Dzieki za pomoc ,temat do zamkniecia.Teraz poki co walcze z fpsami bo troszke sie pogorszylo :stuck_out_tongue:

Spróbuj podkręcić procka jak walczysz z fps, a pamięć jak ulokowałeś?