BlueScreen - Reset komputera


(Eryk65) #1

Witam, od 2 dni po jakimś czasie użytkowania komputera resetuje mi się komputer i pojawia się bluescreen. Skopiowałem raporty, ale nie wiem o co w nich chodzi. POMOCY! :smiley:

http://wklej.org/id/752739/txt/

http://wklej.org/id/752740/txt/


(Piotrkijak) #2

Sprawdź sobie RAM programem memtest(jeżeli masz kilka kości najlepiej każdą osobno, bo w razie błędów, od razu będziesz wiedział, która jest uszkodzona), zainstaluj program HDTune, wykonaj error scan z odznaczonym quick scan, wstaw screena, oraz wstaw screena z zakładki health.

.


(Eryk65) #3

http://imageshack.us/photo/my-images/585/98669270.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/62 … uuroy.png/

W tym mamtescie(?) zero błędów.


(Piotrkijak) #4

Z dyskiem nie ma żadnego problemu. W jakich okolicznościach pojawia się ten błąd? Przydałoby się jeszcze wstawić inny procesor, bo ten pierwszy błąd może wskazywać na uszkodzenie procesora. Zrób jeszcze pełne skanowanie jakimś antywirusen bootowalnym z płyty. Takich antyworusów znajdziesz mnóstwo wpisując w google antywirus live cd.


(Agatonster) #5

Eryk412 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Eryk65) #6

Zeskanowałem i nie mam wirusa. Może chodzi o to, że odłączyłem stacje dysków, bo jak mam podłączoną to mi się wiesza.


(Piotrkijak) #7

Skoro odłączenie stacji rozwiązało problem, to wychodzi na to, że tutaj leży problem. Spróbuj wymienić od niej taśmę. Jeżeli problem nie ustąpi, zapewne kontroler jest uszkodzony, a wtedy zostaje albo dokupienie kontrolera na PCI, albo wymiana płyty na nową.