Bluescreen w nowym komputerze


(Marcinxpd) #1

Witam,

 

Niedawno dotarł do mnie komputer zamówiony w Komputroniku. Do zestawu kupiłem również Windows 8.1, jednak sam system był już zainstalowany. Postanowiłem od razu zrobić upgrade do Windows 10 Home.


(thommy181) #2

Według mnie wskazuje to na błędy jądra systemu Windows. Widać też problem z plikiem cdrom.sys Czy system instalowany z oryginalnego nośnika DVD czy preinstalowany np. z usb czy partycji ukrytej ? O ile system oryginalny to bezpośrednio po instalacji systemu proszę zainstalować najnowszą wersję sterowników do płyty głównej. Tym sposobem zainstalują się sterowniki magistrali dysków jak i chipsetu głównego i mostków sterujących np. pracą urządzeń zintegrowanych na płycie głównej. Po uruchomieniu dostępu do sieci internet zainstalować proszę łatki z Windows Update. Jest już kilka łatek nawet i do systemu Windows 10. Jeśli problem będzie się powtarzał proszę przetestować pracę pamięci Ram np. programem Memtest86+. O ile będą występować błędy proszę ustawić w biosie ręcznie częstotliwość pracy pamięci oraz napięcia jej pracy (zggdnie ze specyfikacją producenta pamięci Ram). Jeśli to nie pomoże proszę zresetować system Bios płyty głównej poprzez wyjęcie bateryjki na płycie głównej na kilka sekund. Po włożeniu bateryjki i uruchomieniu komputera skonfigurować ponownie bios.


(Marcinxpd) #3

Dziękuję za odpowiedź.


(Sedd) #4

Widać u ciebie że masz błąd DirectX przeinstaluj go

Zainstaluj sterownik Nvidia lub AMD


(Marcinxpd) #5

Nawet po czystej instalacji mógłby wystąpić taki błąd?

Dodam, że logi są z systemu przed ponownym zainstalowaniem.

Ósemka zainstalowała się teraz za drugim podejściem, tym razem bez bluescreenu.

Rano zainstaluję nowe sterowniki i napiszę czy to coś pomogło.

Dodam jeszcze screeny z HDTune:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8e727ec643a7785d

http://www.fotosik.pl/zdjecie/50b04dd13db3b293

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8c0c54748e2e237d

 


(thommy181) #6

Prawdopodobnie w nowym komputerze były domyślne ustawienia biosu, wtedy system mógł się wywalać albo wersja instalacyjna była uszkodzona i instalacja w efekcie nie była poprawna.


(Marcinxpd) #7

Dopiero w sobotę będę miał dostęp do komputera, póki co sterowniki zostały zainstalowane, a ustawienia sprawdzę jak będę przy sprzęcie.

Instalacja driverów nie pomogła, bluescreen niestety nadal występuje.

Dołączam screeny z HWiNFO:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e32568d5fab1f809

http://www.fotosik.pl/zdjecie/bdcb44dbbcb76c74

 

Dodam, że system został zainstalowany na opcji “IDE” w “Sata mode” BIOSU, gdyż na AHCI wyświetlał się podczas instalacji komunikat z żółtą tarczą przy wyborze dysków, że system nie może zostać zainstalowany i był tam napis o GPT. Po instalacji przełączenie z IDE na AHCI nie rozwiązuje problemu, a Windows 8 w ogóle się nie włącza.

Dysk SSHD.


(Marcinxpd) #8

Udało się