"BlueScreen" windows xp 32 bit + sp3

Witam i pozdrawiam.

Na początek chciałbym powiedzieć,iż korzystam z Waszego serwisu od wielu lat - więc zdążyłem się do niego przyzwyczaić - może dlatego że jest dla mnie bardzo dobry.

A teraz mój problem - używany system windows xp + sp3 i karta grafiki nvidia GTX 260, płyta na intelu Asusa, to tyle jeśli chodzi o sprzęt.

Od dwóch trzech tygodni - orientacyjnie - na w/w systemie po wejściu przez przeglądarkę Firefox następuje całkowity zwis systemu - niebieski ekran - i tylko na nim, kody błędów 0x0000008E, 0xC0000005, 0x00000000. Sytuacja taka wymogła na mnie abym szukał przyczyny i tak:

  • zainstalowanie “flashplayer” oraz “stockwareplayer” nie mają wpływu na wieszanie się systemu, na nowo zainstalowanym systemie i tylko wgranie sterowników płyty głównej bez sterowników nvidii.

  • to samo jak wyżej dotyczy wszystkich przeglądarek których używam - firefox,opera,internet explorer.

  • wziąłem inne systemy - i tak win xp 64, win7 32bit - na żadnym nie występuje ten problem - dodam iż używam tych samych sterowników - jedyna różnica to jaki system.

  • dodam iż żeby nie było dodatkowych pytań - bios sterowniki - najnowsze - jeśli chodzi o sterowniki nvidii to do testów użyłem sterowniki już od numeru 191 do obecnie najnowszego - na wszystkich ten sam efekt - “bluescreen” przy win xp 32.

  • na linux-ie fedora 14 i386 oraz PCLinuxOs 12.2010 i386 - na nich nie wiesza się system, ale występują bądź występowały - bo nie wiem czy wiedzieliście o takiej sytuacji i już coś poprawiliście - tak jaby były śmieci w pamięci graficznej, można było zamknąć przeglądarkę i otworzyć ponownie a śmieci (dotyczące animacji i grafiki) były widoczne na ekranie.

Wszystkie te objawy dotyczą elementów graficznych występujące na ekranie - wczytuje około połowy elementów i następuje zwis.

Testowałem przez dwa tygodnie różne systemy - bo myślałem iż uległ jakiemuś uszkodzeniu element w kompie - ale nie - na pozostałych systemach wszystko działa dobrze.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz - bo przy win xp 32bit mam zablokowane wyświetlanie grafiki w firefox przez “adblock”

tym programem możesz stwierdzić czy masz aktualne sterowniki

http://www.supersterownik.pl/?affid=jan … =ss_search

:slight_smile:

Dziękuję za podpowiedź - ale nie prosiłem o taką odpowiedź - wiem jakich sterowników używam.

ale nie wiesz w 100% czy są one najlepsze i nie powodują konfliktów

może oznaczać konflikt sprzętowy, błąd sterowników , lub też uszkodzenie któregoś z elementów komputera.

:slight_smile:

Dzięki - i to jest odpowiedź bardziej konkretna - jak pisałem wcześniej - wiem jakich sterowników używam - są ze strony firmy asus i nvidii - są najnowsze jakie istnieją łącznie z biosem - wracam do tematu jak pisałem w moim poście - sytuacja taka pojawiła się dopiero od około 2-3 tygodnie i tylko na Waszej stronie w tym systemie - w tej chwili piszę na fedorze 14 i wszystkie dostępne poprawki - a po tylko jednym wejściu na Waszą stronę zostaje ślad animacji flasha w pamięci ramu grafiki i uruchomienie innych programów czy innej przeglądarki w tym samym miejscu na ekranie pozostaje i jest widziana nieruchoma animacja po Waszej stronie - nigdzie indziej będąc tego nie ma.

Pozdrawiam

Dodane 28.03.2011 (Pn) 19:46

Witam - tak mnie zjeżyłeś ( w dobrym tego słowa znaczeniu), że z uwagi na twoje zdanie “może oznaczać konflikt sprzętowy, błąd sterowników, lub też uszkodzenie któregoś z elementów komputera.” - mając drugą płytę główną - wymieniłem i uruchomiłem kompa, jestem obecnie na fedorze 14 bez instalacji nowych sterowników - fedora przyjęła swoje ( obie płyty główne na intelu) wasza strona działa poprawnie, sam nie wierzę iż to był taki przypadek - tym bardziej iż nie można było wywnioskować gzie leży błąd, ale w tej chwili jest wszystko dobrze i niema śladów pozostałości po animacji graficznej. Przepraszam - ale wrażenie sugerowało iż coś jest z Waszą stroną - na innych było wszystko dobrze. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.