BlueScreen x0124 podczas grania w Far Cry

Witam.

Grając w grę, która nazywa się Far Cry z roku 2004, nagle bez niczego gra się zawiesiła i BS wyszedł. Po uruchomieniu komputera, wyszła informacja następująca.

Zdziwiłem się tym BS. Gra jest z roku 2004, więc stara a tu jeszcze takie problemy. Czego to może być przyczyna? Może wina karty, która może się “przegrzewać” ?

Odpal grę pograj chwilę(dłuższą) mając w tle odpalony HWMonitor i wklej wyniki.

Zrobiłem test w inny sposób. Odpaliłem grę Far Cry z włączonym w tle HWMonitor’em. Temperatura co chwile o stopień w górę szła. Aż tak doszło do 100 stopni na karcie graficznej w niemalże ok 10 minut gry. Okej. Wyłączyłem grę, poczekałem, aż karta zejdzie do optymalnej temperatury i włączyłem emulator epsxe - gry z roku 2000 a w takie lubię najbardziej grać. No i temperatura była stała, tj. 65 stopni. Taka temperatura występuję, jeśli YT mam włączone. Więc na to wychodzi, że jednak karta się przegrzewa. Blaszak jest z roku 2008 - końca roku. Czas chyba wymienić sprzęt.

Może wystarczy otworzyć obudowę i wyczyścić chłodzenie ?:stuck_out_tongue:

Dodatkowo wymienić pastę termoprzewodzącą.

hmmm… 8) powiedz mi tylko, jak “chłodzenie” wygląda. Naprawdę, nie mam pojęcia szerokiego o podzespołach :slight_smile:

EDYTUJE: I jeszcze jedno. Jakim domowym sposobem, można przeczyścić komputer z syfu - kurzu na podzespołach ?

Chłodzenie na procesorze to ten wielki wiatrak i ten radiator pod nim.

W karcie graficznej podobnie tylko mniejsze :slight_smile:

Trzeba to zdemontować, aż zobaczysz procesor (uwalony na biało/szaro pastą wyschniętą) wymienić pastę następnie przeczyścić te wentylatory i radiatory.

Złożyć.

Nie umiesz/boisz się zanieś komuś kto to zrobi :slight_smile:

Ja czyszczę delikatnym pędzelkiem jak do farbek tylko nie używanym :stuck_out_tongue: na balkonie! :smiley:

Ogólny syf to wiadomo czymś co wciąga :smiley: lub jak masz to sprężonym powietrzem to co zostanie pędzelkiem :smiley:

I tu schody się zaczynają :wink: Nie mam pasty. Nie mam sprężonego powietrza :slight_smile: szczoteczka do zębów? Obecna! :smiley:

Mam młotek i śrubokręt jak zbudować prom kosmiczny? Zgłoś się do NASA, w tym przypadku serwisu komputerowego.

Innego wyjścia nie ma, jak tylko się zgłosić do serwisu.