BlueScreen

Witam mam problem w naszej szkole 2 komputery podczas uruchamiania wywalają bluescreena nwm z jakiego powodu działa to tak wybieram opcje uruchom system normalnie pisze Windows xp przez 1 sekunde a pózniej bluescreen a gdy wybiore tryb awaryjny to niby cos sie ładuje ale i tak blue screen czy mozna to naprawic?

Temat pisany na szybko wiec prosze nie pisac komentarzy typu Naucz sie pisac dziecko Lub Naucz sie ortografii Pozdrawiam

Jak nie uciekają to może zdjęcia tych błędów, może ktoś wtedy doradzi co diagnozować (ram, dyski itd.).
Może też ktoś ci doradzi jakby znikały jak zablokować próbę ponownego uruchomienia.


Można by też próbować z jakiegoś Live CD wyciągnąć pliki DMP i je zobaczyć w BlueScreenView.

Nie jestem, dzisiaj w szkole oraz do naszej szkoły jest zakaz telefonów komurkowych sam nwm dlaczego
Sami sprawdzalismy dyski i nic
Uruchamialismy ponownie ok 20 razy i nic

jest zakaz telefonów komórkowych sam nie wiem dlaczego

Zakaz pewnie jest by nikogo nie sfotografować np. w szatni na wf lub jak by ktoś doznał wypadku by tego nie nagrać (aka szkoła z TVN), pewnie też by uczniowie się skupili na lekcjach.

Jak pliki dmp powstały to można przejrzeć je za kodami błędów i np. z jakimi plikami są powiązane (np. sterownik do karty wi-fi bo szkoda było kuć ściany i dociągnąć kabel internetowy, jakieś starej drukarki bo nauczyciel sobie z domu przyniósł komputer i minimalnie go oczyścił z rzeczy prywatnych / niepotrzebnych).

No w sumie mozna jakiegos ubuntu dac i sprawdzic pliki dmp ale nie nauczyciele nie maja zadnych iso linuxa ani windowsa

To jeszcze opcja, jak nie znikają to wynotować je na kartce - kod błędu, opis w kilku słowach, jak jest jakieś wskazanie na plik (np. dll / sys) to też go zanotować i potem jakoś sprawdzić czy wskazują coś konkertniejszego.

1 polubienie

A coś więcej? Jaki model komputera? Składaki, czy tzw. ‘firmowe’ (HP/DELL itd.)? Jak to drugie, to zacząć od hardware, szczególnie od szybkiego testu pamięci/dysków. Jak to pierwsze, to liveCD z memtest i czymś do sprawdzenia dysku.
PS mimo wszystko staraj się proszę pisać ze znakami diakrytycznymi, znakami przestankowymi - łatwiej się czyta.

1 polubienie

Komputery to Dell OptiPlex 775
Monitor crt Samsung
Klawiatura esperanza usb
Mysz dell kulkowa na usb
Są to najstarsze komputery