Bluescreeny na świeżo postawionym systemie w laptopie HP PAVILION DV2102EU

Witam

 

Na wstępie może odrobina specyfikacji, aby było wiadomo o czym mowa:

  • SYSTEM                    Windows Xp Home Edition 32bit SP2
  • PROCESOR                  AMD Turion 64 x2 Mobile TL-50
  • PŁYTA GŁÓWNA              Wistron 30B5 F.13
  • CHIPSET                   GeForce 6150
  • RAM                       1GB DDR2
  • GRAFIKA                   GeForce 6150; GPU: C51MV; ID: 10DE-0244
  • DYSK (po wymianie)        500GB WD 5000BEVT-22A0RT0 SATAII

a teraz do rzeczy:

 

9hvr4ev3ckl6.jpg

 

hg9r68epujr1.jpg

 

Niestety po instalacji wspomnianego powyżej XP i wgraniu sterowników ze strony producenta zostałem przywitany niebieskim ekranem zagłady. Dla pewności przeinstalowałem system jeszcze raz chcąc sprawdzić jak będzie zachowywał się bez sterowników. Wskórałem jednak tyle, iż tym razem BSOD wyświetlił się już przy pierwszym uruchomieniu Windowsa świeżo po zakończonym procesie instalacji. Ogółem błędy krytyczne pojawiają się niezależnie w następujących okolicznościach: 1) podczas ekranu ładowania systemu 2) minutę po uruchomieniu nawet w przypadku bezczynności następuje zawieszenie się systemu i restart 3) po kilkunastu minutach spokojnej pracy nagły restart. Jeśli chodzi o tryb awaryjny to również kilkunastominutowe przebywanie w nim kończy się restartem. Samych komunikatów BSOD nie jestem w stanie odczytać nawet po wyłączeniu autorestartu, ponieważ są zwyczajnie rozmyte. Na ekranie nie pojawiają się artefakty jednak tekst wygląda jak przesunięta w prawo smuga. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek naprowadzenie na przyczynę owego zachowania systemu, bo osobiście na myśl przychodzi mi zbyt wielu winowajców.

 

Nie przynudzając dłużej oto wpisy z minidump:

minidump.zip

 

Edit:

Dodałem kilka nowych wpisów z minidump.