Bluescreeny po wymianie GPU

Jakiś czas temu wymieniałem gpu(używana, sprawna), od tego czasu sporadycznie pojawiają się u mnie bsody. Jak na razie, głównie w momencie gdy odejdę od włączonego pc na dłuższy czas niż parę minut, wtedy wracam i próbuję robić coś dalej to pc jakby nie mógł wrócić do pracy po takim zastygnięciu, i pojawia się bsod, podobnie z trybem hibernacji, z którego kiedyś korzystałem często a teraz również nie mogę. Grafika ogólnie działa ale dzieje się to od momentu wymiany więc obstawiam że jakoś musi być powiązane. Jeszcze podczas włączania pc gdy przechodzi z ekranu powitalnego na pulpit obraz raz “mignie” i u góry pojawia się na sekundę coś w stylu dwóch czarno-białych pasków, ale tylko w tym jednym momencie, później już nie, wszystko raczej jest dobrze podłączone.

Sprzęt. W7 64 bit, Q8400, 4 GB Ram, Asus Radeon HD 7770, Płyta główna MSI Mainboard G31TM-P35. Zasilacz Antec VP500.

http://www.wklejto.pl/615866

Folder Minidump pusty.

Sterowniki przeinstalowane? Na jakie? Ja bym zainstalował 3d Mark 2011 i puścił test i zobaczył ją w stresie jak chodzi.
I sprawdź jeszcze to: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-hardware/bsod-i-brak-plików-minidump/698cfaf2-c586-4b00-b3f1-9a86e47ad9c4

To że ktoś twierdził , że jest sprawna, to nie oznaczało, że tak faktycznie jest. HD7770 np od Vertex3D padały dość często, bo były zbyt mocno fabrycznie podkręcone. A karta może mieć coś ze swoim BIOSem i problemem z przetaktowywaniem automatycznym.

https://www.driverscloud.com/en/services/GetInformationDriver/72037-73155/amd-win7-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-1871-july19exe sterowniki te, tylko że pobierałem z oficjalnej strony. Ok najpierw sprawdzę 3D Mark.

Do tak starej architektury lepsze będą 15.7.1.

Porady z tamtego linku co do minidump nie pomogły. Jeszcze jedna sprawa po tej wymianie zauważyłem też że komputer po wyłączeniu jest “aktywny”, tzn świeci się lampka od gpu, i mogę ładować telefon na wyłączonym pc przez usb. Przedtem tak nie było, listwa i kontakt ciągle ten sam, dopiero wyłączenie kontaktu pomaga.

A czemu tak sądzisz skoro to po prostu pierwsza odsłona GCN?

@Lecho1523

Najpierw zaczynasz od tego:

Wyczyścisz tym sposobem sterowniki do zera. Jeżeli miałeś poprzednio kartę od Nvidii to również tym programem włącz usuwanie tychże sterowników - wszystko w trybie awaryjnym dla najlepszej efektywności. Jak już to zrobisz to instalujesz wspomniane 18.7.1.

Co do aktywności komputera po wyłączeniu to to już ustawisz w BIOS. Prawdopodobnie wcześniej nie zauważyłeś tego i to nie ma związku z nowym GPU. W bios odnajdź opcję ErP Support i ustaw na Enabled.

Wcześniej tak nie było, bo przeważnie mam podpięty telefon do pc na noc i zawsze po wyłączeniu go przestawał się ładować, teraz nie. Tak przedtem miałem nvidię i odinstalowałem tylko z panelu sterowania, i jakieś resztki cleanerem. Ok spróbuję tak jak piszesz.

Zrobiłem. Dziś znów blue screen po tym jak wróciłem do pc po 15 min przerwie(po 10 chyba włącza się wygaszacz ekranu). https://megawrzuta.pl/download/97258a946411a34207df7ed850d2dc76.html oto plik dmp.