Bluescreeny przy wyłączaniu komputera

(takiktoś) #1

Witam. Mam problem przy wyłączaniu komputera. Mianowicie pokazuje się bluescreen: http://wklej.org/id/685349/. Cały czas dotyczy tego samego. Próbowałem naprawić problem i w systemie i w Biosie. Żadne rozwiązanie nie pomaga. Robiłem nawet format systemu ale nie pomógł. Więc co tu zawinia? Proszę o pomoc. :slight_smile:

(reos) #2

Prawdopodobne przyczyny:

a) Błąd pamięci RAM

b) Problem z zasilaniem (kondensatory)

c) Błąd sterownika

(Piotrkijak) #3

takiktoś , sprawdź sobie pojedynczo RAM(jeżeli masz kilka kości) programem memtest oraz sprawdź w jakim stanie są kondensatory na płycie głównej. Jeżeli nie będą wybrzuszone/wylane, możesz jeszcze wstawić inny zasilacz. Jeżeli Kondensatory będą wybrzuszone, możesz samodzielnie je wymienić razem z tymi w okolicy uszkodzonych bez względu na to czy są dobre, czy nie, ale trzeba bardzo uważać, ponieważ pcb bardzo szybko się grzeje i można uszkodzić ścieżki i tym samym na dobre uszkodzić płytę. Odłącz także wtyczkę zasilającą procesor oraz płytę główną i sprawdź czy czasem nie są zasyfione styki, bo miałem taki przypadek, że właśnie z tego powodu wyskakiwał taki sam błąd, tylko innym kodem stop.

(takiktoś) #4

Ok. A mam pytanie. Czy mogła robić to karta graficzna, która potrzebuje 1GB Ramu. Ja posiadam tylko 512 MB więc brak ramu może by źródłem kłopotu. :slight_smile:

(Piotrkijak) #5

Nie, RAM może co najwyżej mieć wpływ na szybkość działania Windowsa i aplikacji/gier. Co najwyżej problemem może być to, że któraś z kości RAM jest uszkodzona.