Bluescreeny, spr. spójności dysku, restarty, nieustające uruchamianie systemu

Witajcie, mam problem z około 10 letnim już PC. A w zasadzie szereg problemów  zawartych w tytule. Mógłby mi ktoś zanalizować co się dzieje i jeśli to możliwe, pomóc naprawić awarię? Dodam jeszcze, że tryb awaryjny nawet wczoraj nie chciał zaskoczyć - to raz. Dwa - około tydzień temu chciałem pobrać cs:go żeby pograć z kumplem. Udostępnił mi on więc swoje konto steam  (csa jednak nie udało mi sie pobrać) dzień później ktoś sb siedział na moim facebooku - to tak na marginesie.

 

EDIT: Wg MBAM system jest czysty

Jeżeli to jest 10-letni PC to dysk też ma 10 lat? Więc czy to nie jest problem sprzętowy dysku??

1.Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link  lub miniaturkę.

Cristal Disc Info: http://img24.otofotki.pl/ar640_cristal-disc-info.PNG.html

Co do memtest86+ to pobrałem sam memtest, poniewaz nie umiem tworzyc ISO i nie posiadam też pendriverow. I i na obu sposobach pokazanych w linku “komputer świat” żaden log mi nie wyskoczył - nic. czekałem po 20 minut i w końcu wciskałem stop testing i tylko pokazało się w górnym rogu tego okienka programu 0 errors. Czekam na dalsze instrukcje.

Dysk ma niestabilne sektory przy- C5-możesz zrobić zerowanie i remapowanie tylko tych sektorów-Jak usunąć bad sektory i wolne sektory -program dla zaawansowanych

Dodatkowo przy- C7- są błędy-> Łączna ilość błędów CRC w trybie UltraDMA. Wartość RAW atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych przez CRC podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Najczęstszym powodem błędów są problemy z taśmą-kablem komunikacji danych. Parametr ten nie zmniejsza się po usunięciu usterki kabla,ale ma już nie wzrastać, wartość ma być stała

Dziękuję za analizę, jednak to zerowanie i mapowanie widzę że wymaga uruchomienia programu w trybie ISO - czego jak już wiesz nikt mnie nigdy nie nauczył. Pytanie zatem jest następujące: Czy mógłbym te błędy dyskowe naprawić poprzez klasyczny format C?  

 Niestety nie,albo zerowanie i remap albo wymiana dysku lub servis

Ok, zatem może uda mi sie namówić kolege informatyka na dniach. Można zamknąć temat. Dziękuję IPSEN :slight_smile: