Bluescreeny, znikające dyski SSD, ciągłe problemy

(Matrix3756PL) #1

Witam jakiś tydzień temu kupiłem składaka że złożeniem w sklepie a od siebie do pc zamontowałem 2 napędy i systemy raz win7 a raz win10.

(bachus) #2

Ciężko powiedzieć, może być wszystko… Zobacz może co w bluescreenach siedzi (w dumpach):

http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview_setup.exe

(Matrix3756PL) #3

Dump File         : 122115-24351-01.dmp

(bachus) #4

Zrób offline (liveCD) memtest. Mam wrażenie, że to jednak pamięć.

(Matrix3756PL) #5

Ale memtest nie wykrył nic wcześniej… Czyli jeszcze raz Memtest (nie może być z pena ?) i jak offline ? (rozwiń jak możesz) :) 

Teraz zrobiłem test programem OCCT na kartę i po 10 min ekran zrobił się czarny :confused: Odpaliłem na nowo i jest ok

Po odpaleniu na nowo odrazu po tym wyłączeniu włączyłem na nowo OccT na kartę i wywalił bluescreen po minucie, napoczątku testu pierwszego karta rozgrzała sie do 80c

==================================================

(Dimatheus) #6

Hej,

A możesz pokazać, jak wyglądają S.M.A.R.T-y dysków? Posłuż się programem CrystalDiskInfo.

Pozdrawiam,

(Matrix3756PL) #7

S.M.A.R.T

– Controller Map ----------------------------------------------------------

(Dimatheus) #8

Hej,

Dyski są w porządku. Skoro pamięć RAM też przetestowana bez błędów, sprawdziłbym działanie komputera na innym, markowym zasilaczu. Wiem, że ten posiadany należy do markowych, ale te czasami też się psują.

Pozdrawiam,

(Matrix3756PL) #9

PC oddałem do serwisu narazie czekam ale naprawdopodobniej coś było z biosem płyty nie tak ale do kńca nie wiem jak dostanę pc to napiszę co było :slight_smile: Dzięki za chęć pomocy :slight_smile: