Bluescreeny związane z ramem

Oto problem :

http://wklejto.pl/72517

Przeskanuj ram memtest’em. Instalowałeś jakieś nowe sterowniki, nic się nie przegrzewa?

Skanowanie już mi niedawno wykryło, że mam błędy. Zrozumiałem, że to coś z kościami pamięci więc poprzestawiałem je do innych slotów, ale nadal to samo. Sterowniki zainstalowałem najnowsze nvidii. Raczej nic się nie przegrzewa.

Deviance92 , proszę zatytułuj wątek konkretnie (opcja Edytuj).

Zignorowanie prośby będzie skutkowało przeniesieniem wątku na Śmietnik.

Jeżeli podczas skanowania program wykrył błędy to prawdopodobnie masz uszkodzoną pamięć, przełożenie jej do innego slotu nic nie da.

Napisz ile masz kości i jakie, możesz też podać model płyty głównej.

Jeżeli masz dwie pamięci to wyjmij jedną i przeskanuj memtest’em, a po niej tą drugą. Zlokalizujesz wtedy, która nie działa poprawnie.

Ogólnie mam 4 GB ram, 2 kości pamięci więc pewnie podzielone po 2 giga. Nazwa płyty Gigabyte GA-G31M-S2L

Z tego co widzę to masz tylko dwa złącza pamięci, więc zamieniłeś kości miejscami (GA-G31M-S2L). Zrób tak jak pisałem wcześniej. Wyjmij jedną kość, przeskanuj memtest’em, a później zrób to samo z drugą. Prawdopodobnie jedna jest uszkodzona i powoduje problemy. Jeżeli tak to wystarczy ją wyjąć i będzie OK.

Rozumiem, ale wtedy będę miał tylko połowę pamięci. Czy będę musiał zakupić nową kość ?

Nic nie musisz, tyle że będziesz miał mniej RAMu.

Jeżeli masz komputer/pamięć na gwarancji to powinni Ci wymienić. Okres gwarancyjny zazwyczaj trwa dwa lata od daty zakupu.

Jak już masz po gwarancji to będziesz musiał obejść się bez jednej pamięci, nie wiem jakiego systemu operacyjnego używasz i do jakich celów, ale 2 GB powinny wystarczyć do domowych zastosowań.

Gdybyś chciał dokupić kość to sprawdź najpierw czy twój aktualny zestaw pamięci działa w trybie DUAL CHANNEL. Możesz to zrobić np. za pomocą programu CPU-Z w zakładce MEMORY pole CHANNELS. Gdy będzie w nim wartość DUAL to musisz dokupić kość o tych samych parametrach co masz teraz. Możesz je sprawdzić w zakładce SPD pole Max bandtwith.