Bluetooth 5.0 nadajnik i odbiornik

Dzień dobry, albo dobry wieczór bo już ciemno na dworze :slight_smile:

Moi drodzy poszukuje nadajnika i odbiornika Bluetooth 5.o, aby nadawać dźwiek z laptopa do wzmacniacza. Najlepiej z jakimś cyfrowym złączem SPDiF lub Coaxial, lub to i to. Do laptopa przez USB. Pokój 30m kwadratowych wiec takie co działaja maks do 10 metrów odpadają. Polećcie coś w miarę dobrze działającego bo jest tego trochę w Googlu do 50 metrów, jako Rx i Tx, ale ciężko znaleźć sprawdzony. Na pewno chciałbym, aby miał ten bezstratny aptX jakiś. Cena oczewiście za oba czym mniej tym lepiej, ale tez dobry, nie najtańszy :slight_smile:

Jaki wzmacniacz?
Nadajnik i odbiornik BT bez kłopotów to działa tak do max 20 m. Nie lepiej zacząć zbierać na ampli z BT? No zawsze można spróbować z tymi nadajnikami - pewnie, ale te 50 m to tylko marketing - uwierz mi.

Yamaha R-N303D mam go półtora roku, nie zamierzam kupowac ampli z BT 5 nowego. Tym bardziej, ze w laptopie tez BT4.0

No ale on nie ma Bluetooth?

Ma, BT 4.0, ale zarówno ampli jak laptop maks do 10 metrów. Puszczenie muzyki tak przerywa, że mozna zwariowac i popełnić samobójstwo.

Był jeszcze soft który pozwalał odtwarzać przez AirPlay.

Próbowałem, zapłaciłem, ale lipa, nie działa w ogóle z AirPlay. Wiem o czym mówisz, ale zapomniałem nazwy softu.

Czemu? Ten pokój ma wymiary 2mx15m? 1mx30m?

Aż dziwne, że Chińczyk nie obiecał 50 km :rofl: Zejdź pan na ziemię z tymi oczekiwaniami względem BT dla superaudio…

Mozos MBL-HD.

5metrów na 6 metrów daje 30 metrów kwadratowych, ale widać z mnożeniem na bakier u ciebie.

Kupiłem głośnik Marshalla z BT5.0 + relme X50 5G z BT5.1 i różnica miedzy Deezer premium (do 320kbps mp3), a Deezer Hi-Fi jest słyszalna, aczkolwiek działa to w budce 5 metrów na 3 metry mniej wiecej.

Niektórzy nie sprawdza, nie przetestuja nowej technologi, czy nowej wersji, ale skoro starsza wersja jest kijowa to kazda jest kijowa i jedzie hejtem po tym. Wiem, że kabel np COAXIAL to nie to samo, ale jak mam wydać 400-500 zł na dobra karte dźwiekowa na USB z COAXIAL wyjściem plus kabel to chyba to samo wyjdzie dwa razy BT5.0 działające na duża odległośc.

Fajny test, ale testowanie BT5.0 z BT4.x od Asusa to jakby testowanie BMW z maluchem.

Zasieg ma do 10 metrów wiec w pokoju 30 metrów kwadratowych bedzie przerywac. Pomyśl, przeciez sygnałz bluetooth czy wifi nie leci w lini prostej jak kabel :slight_smile:

Kup sobie kartę na PCI ze złączem S/PDIF (optycznym) i będzie git. Ja korzystałem z BT na swoim ampli Yamaha MusicCast R-N402D, ale rwało, rozłączało się. W końcu podpiąłem kompa do płyty głównej, która ma optyka i działa fenomenalnie!

Do laptopa?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pfff :smiley: Sorry! :smiley:
No to USB.

Panie, ale gdzie tam pan masz 10m??? Nawet po przekątnej to jest jakieś 8m.

O! To się robi ciekawe - to jak propaguje fala elektromagnetyczna? Po spirali???

Nie raz przerywa, kiedy w pobliżu są aktywne telefony z BT, klawiatury, myszy, pady i tym podobne…

Cześć. Musiałem założyć nowe konto bo na tamtym ktoś lub coś zmieniło mi hasło i za nic nie mogę się zalogować.

Już nie aktualne. Wróciłem do Apple na Mac mini z M1 i mam bezcenne w tym AirPlay :slight_smile: Bluetooth 5.0 w nim :slight_smile: