Bluetooth + 6310i + PC Suite

Pomóżcie mi bo nie mogę sobie poradzić z połączeniem mojego telefonu Nokia 6310i z PC.

Oststnio kupilem na Allegeo adapter I+ee Bluetooth 2.0 3Mbps. Mam Windows 2000 SP4 i używam najnowszych sterowników Bluetooth - BlueSoleil 2.3 Release 060728. W głównym oknie BlueSoleil poprawnie wykrywa mi fona i bez problemu nawiązuje połączenie (COM4 Bluetooth Serial Port). I wtedy uruchamiam Nokia PC Suite 4.88 for N6310i i nie może mi wykryć fona. W PC Suite wybierałem wszystkie dostępne porty (zaczynając oczywiście od COM4) i nic :frowning:

Zacząłem kombinować. Zainstalowałem inne programy do transmisji danych między fonem a Pc (Oxygen Phone Manager II 2.11, Logo Manager 1.3.2), zainstalowałem BlueSoleil w wersji 1.6.1.4 (bo taką prpponuje Nokia) i dalej NIC !!

Czytałem gdzieś na forum, że telefony Nokii mają problemy z adapterami Bluetooth innymi niż firmy Nokia. Ile w tym jest prawdy to nie wiem, ale byćmoże to się potwierdza w moim przypadku…

Pomóżcie mi bo specjalnie kupiłem tego Blutacza aby połączyć się z telefonem i tu taki zonk…

Powiem ci szczerze że NOKIE TO TANDETNE SZAJSY! !!

sic! Kurcze toś mnie troszkę zdołował;) Jeśli chodzi o telefony Nokii to JA osobiście nic nie mam do tej marki… do teraz:)

Ale musi być jakieś rozwiązanie! Nie mogę tego tak zostawić! Może ktoś jeszcze miał taki problem? POMOCY! !!

A ja tak nie twierdzę!Żadnych problemów z tą marką nigdy nie miałam i nie mam.

Spróbuj tak:otwórz program Nokia PC Suite,wejdź w Pomoc i Informacje o systemie i sprawdź czy oprogramowanie jest w ogóle z nim kompatybilne.

Instalowałeś najpierw Bluetooth a potem Nokia PC Suite?-taka powinna być kolejność.Jak uruchomisz ten program to bluetooth sam się powinien właczyć,więc nie wiem po co robisz to oddzielnie?Tak namieszałeś tymi instalacjami,że uważam iż trzeba teraz program odinstalować całkowicie i ponowić instalację ale na wyczyszczony system.Jest specjalny deinstalator do PC Suite,link masz niżej.Co do stwierdzenia,ze adapter bluetooth ma być firmy Nokia to nieprawda,ja mam inny i działa ok.

Sprawdź w telefonie wersję oprogramowania używając kodu

*#0000#

Z tego co słyszałam to powinno być minimum w wersji 5.50 a najlepiej 5.52

Deinstalator PC Suite

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,84592,00.html

Jezeli chodzi o soft w telefonie to mam możliwie najnowszy tzn w wersji 7.00 04-11-04 wiec to na pewno nie jest problemem.

Próbowałem tak jak mówiłeś: najpierwzainstalowałem sterowniki BlueSoleil a poźniej PC Suite (po wcześniejszch uninstallach i cleanach) jednak nie pomogło:(

Co ciekawe gdy uruchamiam PC Suite i wybieram w ustawieniach sposób połączenia (Bluetooth COM4) to telefon wykrywa połączenie i prosi o potwierdzenie. Ja zatwierdzam w telefonie i nawiązało połączenie:) Tyle ze na 2 sekundy bo automatycznie zrywa połączenie i wyskakuje komunikat w PC Suite ze coś tam failed:) W w/w sytuacji nie łączyłem się wcześniej z fonem w programie BlueSoleil - tak jak mi proponowałeś.

Jestem coraz blizej ale nadal nie mogę nawiązać “normalnego” połączenia.

Zastanawiam się nad instalacją Win XP - może tam bedzie śmigać gdyż Win XP z SP2 nie potrzebuje sterów do Blutacza. Na razie męczę się z tym co mam:) Pozdro!

Witka.

Miałem podobny problem. Sie naszukalem, naczytalem, a rozwiaznie jest na tacy na stronie nokii…

Tu orginał:

http://www.nokia.com.pl/nokia/pomoc/oprogramowanie/pcsuite/download/index.html

Nalezy zainstalowac BlueSoleil 1.6.1.4 i wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam, mam nadzieje ze przydalem;)

Chyba niezupełnie tak jest w tym przypadku

Proponuje w takim razie maly eksperyment: zabrac BT i tel do kolegi co nie instalowal jeszcze BT i sprobowac zainstalowac BlueSoleil w wersji 1.6.1.4, a potem pc suite. Zanim zaczelo mi dzialac wszystko zainstalowalem do BT stery z xp…potem po instalacji bluesoleil nie chcial pracowac na nich tylko na sterach od xp, uruchamialy sie dwa prosesy BT…cuda.

Powiem wam, że się już dawno poddalem. Kombinowałem już że wszystkim i nic nie pomogło:( Zainstalowałem nawet WIN XP SP2 i dalej nic. Mam oczywiscie sterownik BlueSoleil w wersji 1.6.1.4, kombinowałem też ze starszymi i najnowszymi - bez skutku. Chciałem się nawet poradzić w serwisie NAKI ale babka mi powiedziała, że nie może mi pomóc, gdyź nie jest to adapter Bluetooth “Made by NOKIA”.

Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie! POZDRO!

Myślę,że wina leży głównie w adapterze,który zakupiłeś. Ja kupiłam w markecie Bluetooth v 2.0 Pentagram Fang Pro za 76 zł (2 lata gwarancji) i żadnych problemów z uzyskaniem połączenia nie miałam.W okresie wakacji wykorzystywałam go do połączenia laptop+telefon jako modem,do uzyskania połączenia z internetem i wszystko działało bez problemów,nie mówiąc o zrzucaniu plików z telefonu na komp.Później nawet znalazłam w necie spolszczenie do niego.

Wygląda tak:

http://www.allegro.pl/item149254391_fan … memo_.html

Ja równiez 6230i łącze przez nie-nokiowski adapter i wszystko ładanie śmiga.

Tez mi sie wydaje ze wina lezy po stronie adaptera.

Spwawdziłem adapter czy działa jako odbiornik telefonu-modemu łącząc się z internetem przez iPlusa. Jak się okazało radzi sobie idealnie i nie ma z tym żednych problemów. Tylko ze jest mi to niepotrzebne! Chcę się połączyć do Nokia PC Suite a nie do internetu! :slight_smile:

Pozdro!

Witam!! Ponizej wrzucam instrukcje instalacji na Winzgroze 98, ale moze znajdziesz wskazowki :slight_smile:

GPRS/HSCSD/CSD (+GSM) via Bluetooth (Bluetake BT009S USB) and Nokia6310i HOWTO

(under M$ Windoza wrrr…)

Autor Tymoteusz Rogalewski http://www.internecik.com/

wersja 1.0, 13 września 2002 (piątek :P)

(piątek trzynastego…pech - uruchomiłem Windowsa brrr…)

Problem: problem z kopnięciem software’u od Nokia 6310i, by współpracował z bluetoothem

(na przykładzie modułu POKE2 BT009S)

Mi się jakoś udało (po 3h męczenia oczu przed Windozą), więc poniżej przedstawiam step-by-step, jak tego dokonałem.

(dziwne, ale pod Linuxem poszło mi to jakoś szybciej i przyjemniej :P)

UWAGA: Przed rozpoczęciem instalacji upewnij się, ze masz WYJĘTY moduł bluetooth z portu USB

oraz NIE MASZ zainstalowanych sterowników od blutufa i nokii.

jeżeli masz, to wywal/odinstaluj i zrebootuj (hehe) winde.


ETAP 1 - INSTALACJA BLUETOOTH DRIVER

\CDROM\Bluetooth Driver\setup.exe

(DeviceName:WINGROZA | DeviceType: Laptop)

  • restart windy

  • włożyć moduł bluetooth do USB oraz włączyć bluetooth w telefonie.

KONFIGURACJA BLUETOOTH

(1) IkonaWSysTray -> Setup -> Configuration:

(General -> ComputerName:WINDOZA) i wcisnąć OK

(2) IkonaWSysTray -> Setup -> Security:

…odpali sie okno i wykryje (powinien) Nokia6310i

  • zaznaczyć ją -> ExecutePairing -> BluetoothPasskey: tu wpisać np.: ‘1234’

(to jest hasło, które TYLKO raz będzie trzeba wpisać w telefonie -

przy pierwszym połączeniu komórki z komputerem)

po wpisaniu tego hasła w tym okienku…wciśnij OK, potem (na komórce) AKCEPTUJ i !!

Słuchajcie szanowni forumowicze i forumowiczki:)

Dwa dni temu wybrałem się do Media po zakup kabla do 6230i. Okazało się, że mają tylko oryginalny za 140 coś tam złotych. Ale facet mówi, żebym sobie bluetooth’a wziął, bo w takiej samej cenie co kabel z niższej półki. I tak stałem się posiadaczem kostki Pentagram. Świetnie działała aplikacja Bluesoleil 1.6.4.0 , ale PC Suite ni w ząb. Kilka instalacji pakietu nie przyniosło skutku. Już myślałem, że będę używał blue do kopiowania czegoś większego (zdjęcia, muza) a IRD przy operacjach na książce i backupach. Jednak w pracy mam PC Suite w wersji 6.70.22. Tam nawet irda ForEver’a działała całkiem dobrze. Więc pomyślałem, że może sprawdzę w domu. I okazało się, że działa jak należy. Więc zanim zaczniecie kombinować - po prostu sprawdźcie ten pakiet.

Zatem

Bluesoleil 1.6.4.0+PC Suite 6.70.22 jest OK. Mam nadzieję, że pomogłem tym postem innym zatroskanym forumowiczom.

Pozdrawiam bardzo serdecznie,

Cooyon.