Bluetooth dongle - Gdzie sterowniki?

Witam

Zakupiłem taki o oto sprzęt: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=946766753

Niestety płytka przyszła połamana. Szukałem ale ni jak nie mogę znaleźć do tego sterowników.

Mój system XP.

Gdy podłączam go system wyświetla mi informacje:

Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać. :frowning:

Co to za problem napisać do sprzedawcy by Ci wysłał sterowniki mailem?

Hmmm pewnie żaden :smiley: ale jak nie odpisuje i ma to w … :frowning: tu już bardziej problematyczne hehehe

jeśli BT to tylko te małe takie, działają i na windowsie, i na linuksie i na mac os x (bez sterowników)

a koszt ten sam :stuck_out_tongue: miałem taki jak kolega wyżej i pod mac os x nie chodził (tzn. niby odczytywał wszystko ale myszka nie działała w ogóle) a po zgubieniu płytki był do wyrzucenia :stuck_out_tongue:

…czyli potwierdza się opinia, że jak ktoś kupuje tanio to kupuje dwa razy 8)

Do takich noname urządzeń będzie Ci bardzo ciężko znaleźć sterowniki, bo w tej cenie mieści się tylko najtańsze badziewie z Chin

http://www.allegro.pl/item958222388_t4_ … f_vat.html

do tego w ogóle sterów nie trzeba, czy to winzgroza, czy linux, czy mac os x :wink:

A najlepsze są komentarze tego usera:

“nie działa”

“nie dostałem przesyłki”

“dostałem dwa przedmioty z tego jeden działa”

itd

Powodzenia w zakupie :slight_smile:

Nie koniecznie, przy tym samym zakupie był adapter do telefony do słuchawek i ten działa:) Ale fak na okazje tanio trzeba uważać hehe

Lipa teraz nie można napisać do kogoś kto kupił ten sam produkt, tak może by ktoś zrobił obraz płytki i przesłał a tak :frowning:

klopas , mam właśnie tego bluetooth’a, tylko w tym problem, że u mnie nie chodzi. Już nie mam pomysłów, może ty mi pomożesz. Mam laptopa samsung r720 i system win7. na bluesoleil nie widzi nic, ze strony szmsunga stery też nie pomagają, widcomm też nic. Po włożeniu blue do lapka znajduje nieznane urządzenie ale żadne stery nie pomagają, telefon nokia n81 bluetooth ustawiony na publiczny, menedżer urządzeń nie pokazuje żadnych zółtych wykrzykników. masz jakiś pomysł???

W menadżerze urządzeń

Rozwijasz listę:

Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej --> i tam zapewne będzie pisać ze masz nie znane urządzenie , ja tak mam :frowning:

Jak dla mnie to chyba sprzęt jest zjeba… i tyle znaczy ten Cały bluesajze :frowning:

Jest tak: wywaliłem wszystko co do tej pory instalowałem, włożyłem tego bluetootha zaczął sam instalować stery. W menedżerze urządzeń pojawia się Odbiorniki radiowe bluetooth - Generic bluetooth radio i Moduł wyliczający bluetooth firmy Microsoft. Nieznane urządzenie pojawiło się w kartach sieciowych. Bluetooth w usb cały czas mruga sobie na zielono.

Przy aktualizacji sterownika nieznanego urządzenia wyskakuje komunikat: System napotkał problem…odnalazł oprogramowanie ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go - Urządzenie bluetooth (protokół TDI RFCOMM) Nie można odnaleźć określonego pliku. :frowning:

EDIT:

Napisałby ktoś, że nie ma pojęcia jak to rozwiązać. No trudno muszę poszukać fachowców.