Bluetooth i działanie parowania pod dwoma systemami operacyjnymi - możliwe?

Witam!
Jak w temacie. Mam problem z działaniem Bluetooth pod dwoma systemami operacyjnymi na jednym komputerze. Otóż: jeśli sparuję np. głośnik pod Windowsem 11, to już nie mogę sparować go pod Kubuntu 21.10. No i na odwrót. O co tui chodzi? Ja mam adapter BT na USB. Myślałem, że Kubuntu i Windows „osibhno” podlączają i parują urządzenia BT niezależnie, a tu kit. Można to obejść i spowodować, by szło parować jeden sprzęt pod dwoma systemami? Z góry dzięki :slight_smile:

U mnie mysz i głośnik działają pod obydwoma.

Sprawdź czy kubuntu ma opcję „wznawiania”.

Może wyłączyła się dla urządzenia lub globalnie.

Jak cudem oba systemy pracują w tym samym czasie to pewnie jeden nie uzyska dostępu i „error: zajęte”.

Oba nie pracują jednocześnie :smiley:
Chodzi o to, że np. po przesłaniu pliku na tel. z poziomu Windowsa, to nie mogę tego zrobić z poziomu Kubuntu po restarcie - muszę odparowywać i parować na nowo. Jak to zrobię, to przestaje działać w Windows i tak w kółko. Nazwa hosta ta sama. Czyżby musiałbym mieć 2 adaptery BT - jeden dla Kubuntu - drugi dla Windowsa (te całe adresy)?

Może inny adres lub potrzeba tych kodów całych i to przez to nie dziala…

To tak, jakby za każdym parowaniem / dodawaniem urządzenia, generował jakiś klucz lub serial lub adres, który pasuje pod Kubuntu, a pod Windows - nie… Ja to tak kumam.

W sieci LAN np. mamy adres IP i on nie ważne, czy Kubuntu, Solaris czy Windows - jest i pasuje, a MAC jest przypisany do sprzętu jeden i koniec. Przy BT musi być kurcze jeszcze coś, co weryfikuje, cvzy to na pewno to samo…

Może coś da sprawdzenie czy utrata napięcia generuje rozłączenie pary (jakby przetrwał stary stan niekompatybilny vice-versa).

Ja rebootuje tylko i wybieram inny OS z GRUB’a.

Niech, ktoś, kto ma Dual-Boot to zobaczy u siebie. Sparuj tel. na Windows i Linux, a potem próbuj się przełączać i łączyć z BT.

Nie da się chyba tak zrobić. Musiałbym mieć „podwójny” adapter, który rozgłaszałby 2 urządzenia.