Bluetooth i telefon

(system) #1

Witam !

Posiadam telefon Samsung Solid GT-E2370 i próbuję się połączyć przez bluetooth z komputerem. Od razu mówię że adapter działa na 100% i bluetooth w telefonie też. Problem jest takim że dosłownie NICZYM nie mogę się połączyć, ani Samsungowskie PC Studio, ani Blue Soleil (przy nim to w ogóle komputer mi wariował, nie wykrywało w ogóle adaptera), ani przez ten oryginalny Windowsowy program do Bluetootha. Blue Soleil nie działał mi chyba na żadnym komputerze bo odkąd pamiętam miałem z nim problemy: Windows XP, Windows 7 32, później 64 i inni też 64 i na żadnym nie działał, ten program to chyba fake... Możecie coś doradzić bo mnie już ręce opadają...

(stream) #2

Co to za adapter?

(system) #3

BlueSoleil działa świetnie...

Niczym nie możesz się połączyć czyli adapter kaszana...

(Zeus__) #4

Czy wcześniej łączyłeś się tym modelem telefonu przez bluetooth z komputerem, czy to była jego pierwsza konfiguracja ?

(system) #5

Mogłem nie pisac modelu telefonu... Powiem inaczej: Miałem już 3 różne konfiguracje komputera (zaczynając od Athlona X2, później Phenom x3 i teraz Phenom II x4 i różne płyty główne, grafiki i systemu), 4 różne telefony i 3 różne adaptery bluetooth. W czym problem ? Bo ja na prawdę nie mam sił do tego... Na niczym mi normalnie bluetooth nie działał, po prostu nie działał...

-- Dodane 14.08.2012 (Wt) 21:11 --

Aktualnie taki a miałem jeszcze:

images?q=tbn:ANd9GcQKywDIkA4jpFKNVIdpigvxDq31dtkXWk3gGAdsF_YALOWlPYqQJTLUv8KbVg

images?q=tbn:ANd9GcRzVLGyJYMo7mA7FNI2qYh7G4HOEA-PosgmWR2KgnU7MsjYPPFkgIR3z3_8

-- Dodane 14.08.2012 (Wt) 21:13 --

Nie, adapter nie kaszana bo na laptopie działa i na kompie kumpla też, tylko ja mam jakieś fatum z moimi komputerami...

(system) #6

Podpinasz pod kompa i co? Powinno Ci sterowniki instalować... później włączasz bluetooth...

Wykrywa Ci ten adapter? I masz ikonkę bluetooth? Możesz go włączyć?

W czym masz konkretnie problem...

(system) #7

Mam ikonkę bluetootha, zawsze instaluje sterowniki itd. Ale gdy chce wejść np. PPM na tę ikonkę i "Pokaż urządzenia bluetooth" nie wyszukuje nic. Wcisnę dodaj urządzenie to szuka w nieskończoność, daje "otwórz ustawienia" to nawet nie zaskakuje.

(system) #8

bluetooth masz ustawiony żeby był widoczny w opcjach na tel i w kompie?

Zobacz w menadżerze urządzeń czy masz wszystkie sterowniki zainstalowane, czy nie ma wykrzykników itp

(system) #9

W telefonie mam widoczny, a jak ustawić widoczny na kompie ? Nie ma żadnych wykrzykników, wszystko jest dobrze.

7IOVu.jpg

(stream) #10

Kliknij prawym na Generic Bluetooth Radio, Właściwości i Szczegóły. Wybierz Identyfikatory sprzętu, zaznacz Ctrl+A, skopiuj Ctrl+C i Ctrl+V tutaj na forum. Potem jeszcze spróbuj z zakładki Sterownik kliknij Aktualizuj sterownik..

Pozdrawiam!

(system) #11

USB\VID_0A12&PID_0001&REV_1915

USB\VID_0A12&PID_0001

"System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne."

USB\VID_0A12&PID_0001&REV_1915

USB\VID_0A12&PID_0001

(stream) #12

Spróbuj zainstalować ten sterownik: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkcentre_drivers/8m11bc36g03.exe

Jest zgodny z identyfikatorem twojego adaptera, nie zwracaj uwagi na to że ze strony Lenovo.

Pozdrawiam!

(system) #13

Nam zainstalowałem i zapytało mnie czy instalować BlueSoleil wersję jakąś 5.x.x.x.x. czyli mega starą. Co dalej ?

(stream) #14

Zainstalowałeś? Działa?

(system) #15

Zainstalowałem bez BlueSoleil i nadal nie działa. Dalej to samo.

(stream) #16

Odinstaluj aktualne BlueSoleil i sterownik. Zainstaluj ponownie sterownik z zaproponowanym przez niego BlueSoleil.

(system) #17

Nie mam BlueSoleil... Spoko, tak zrobię i dam znać.

EDIT:

Teraz to działa, masz wielkiego, prze ogromnego plusa u mnie ! :slight_smile: Dziękuję bardzo. :slight_smile: Aż szkoda że nie da się dawać pochwał.

EDIT2:

ehhh... Pozornie działa, niby teraz wszystko wyszukuje ale mogę maksymalnie 2mb wysyłać co mnie nie zadowala i do tego nie mogę sparować.

EDIT3:

Mniejsza już z tym bluetoothem, zamówiłem kabel... Dzięki jeszcze raz.

(Longhorn2009) #18

Bluesoleil jest płatny, stąd ograniczenie 2MB.