Bluetooth i telefon

Witam !

Posiadam telefon Samsung Solid GT-E2370 i próbuję się połączyć przez bluetooth z komputerem. Od razu mówię że adapter działa na 100% i bluetooth w telefonie też. Problem jest takim że dosłownie NICZYM nie mogę się połączyć, ani Samsungowskie PC Studio, ani Blue Soleil (przy nim to w ogóle komputer mi wariował, nie wykrywało w ogóle adaptera), ani przez ten oryginalny Windowsowy program do Bluetootha. Blue Soleil nie działał mi chyba na żadnym komputerze bo odkąd pamiętam miałem z nim problemy: Windows XP, Windows 7 32, później 64 i inni też 64 i na żadnym nie działał, ten program to chyba fake… Możecie coś doradzić bo mnie już ręce opadają…

Co to za adapter?

BlueSoleil działa świetnie…

Niczym nie możesz się połączyć czyli adapter kaszana…

Czy wcześniej łączyłeś się tym modelem telefonu przez bluetooth z komputerem, czy to była jego pierwsza konfiguracja ?

Mogłem nie pisac modelu telefonu… Powiem inaczej: Miałem już 3 różne konfiguracje komputera (zaczynając od Athlona X2, później Phenom x3 i teraz Phenom II x4 i różne płyty główne, grafiki i systemu), 4 różne telefony i 3 różne adaptery bluetooth. W czym problem ? Bo ja na prawdę nie mam sił do tego… Na niczym mi normalnie bluetooth nie działał, po prostu nie działał…

Dodane 14.08.2012 (Wt) 21:11

Aktualnie taki a miałem jeszcze:

images?q=tbn:ANd9GcQKywDIkA4jpFKNVIdpigvxDq31dtkXWk3gGAdsF_YALOWlPYqQJTLUv8KbVg

images?q=tbn:ANd9GcRzVLGyJYMo7mA7FNI2qYh7G4HOEA-PosgmWR2KgnU7MsjYPPFkgIR3z3_8

Dodane 14.08.2012 (Wt) 21:13

Nie, adapter nie kaszana bo na laptopie działa i na kompie kumpla też, tylko ja mam jakieś fatum z moimi komputerami…

Podpinasz pod kompa i co? Powinno Ci sterowniki instalować… później włączasz bluetooth…

Wykrywa Ci ten adapter? I masz ikonkę bluetooth? Możesz go włączyć?

W czym masz konkretnie problem…

Mam ikonkę bluetootha, zawsze instaluje sterowniki itd. Ale gdy chce wejść np. PPM na tę ikonkę i “Pokaż urządzenia bluetooth” nie wyszukuje nic. Wcisnę dodaj urządzenie to szuka w nieskończoność, daje “otwórz ustawienia” to nawet nie zaskakuje.

bluetooth masz ustawiony żeby był widoczny w opcjach na tel i w kompie?

Zobacz w menadżerze urządzeń czy masz wszystkie sterowniki zainstalowane, czy nie ma wykrzykników itp

W telefonie mam widoczny, a jak ustawić widoczny na kompie ? Nie ma żadnych wykrzykników, wszystko jest dobrze.

7IOVu.jpg

Kliknij prawym na Generic Bluetooth Radio, Właściwości i Szczegóły. Wybierz Identyfikatory sprzętu, zaznacz Ctrl+A, skopiuj Ctrl+C i Ctrl+V tutaj na forum. Potem jeszcze spróbuj z zakładki Sterownik kliknij Aktualizuj sterownik…

Pozdrawiam!

USB\VID_0A12&PID_0001&REV_1915

USB\VID_0A12&PID_0001

“System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne.”

USB\VID_0A12&PID_0001&REV_1915

USB\VID_0A12&PID_0001

Spróbuj zainstalować ten sterownik: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkcentre_drivers/8m11bc36g03.exe

Jest zgodny z identyfikatorem twojego adaptera, nie zwracaj uwagi na to że ze strony Lenovo.

Pozdrawiam!

Nam zainstalowałem i zapytało mnie czy instalować BlueSoleil wersję jakąś 5.x.x.x.x. czyli mega starą. Co dalej ?

Zainstalowałeś? Działa?

Zainstalowałem bez BlueSoleil i nadal nie działa. Dalej to samo.

Odinstaluj aktualne BlueSoleil i sterownik. Zainstaluj ponownie sterownik z zaproponowanym przez niego BlueSoleil.

Nie mam BlueSoleil… Spoko, tak zrobię i dam znać.

EDIT:

Teraz to działa, masz wielkiego, prze ogromnego plusa u mnie ! :slight_smile: Dziękuję bardzo. :slight_smile: Aż szkoda że nie da się dawać pochwał.

EDIT2:

ehhh… Pozornie działa, niby teraz wszystko wyszukuje ale mogę maksymalnie 2mb wysyłać co mnie nie zadowala i do tego nie mogę sparować.

EDIT3:

Mniejsza już z tym bluetoothem, zamówiłem kabel… Dzięki jeszcze raz.

Bluesoleil jest płatny, stąd ograniczenie 2MB.