Bluetooth (IVT Corporation BlueSoeil) i Nokia 6230i

Właściwie to nie wiem do jakiej kategorii zaliczyć ten post, czy do software’u czy do hardwear’u… Ale zgaduje, że problem leży w oprogramowaniu. Mam Bluetooth USB dongle i software z płytki czyli IVT Corporation BlueSoeil. Instalacja sprzętu przebiegła bez problemu, sterowniki zainstalowane, sprzęt jest widoczny. Bluetooth kupiłem głownie do tego żeby połączyć komórkę do komputera. Mam Nokie 6230i. No i tu się zaczynają schody. Komórka z komputerem się nie widzą. Włączyłem w komórce Bluetooth (Bluetooth: Tak i nic więcej). Natomiast z tego co słyszałem potrzebne jest hasło do autentyfikacji (swoją drogo to nie wiem gdzie to hasło powinno być czy tylko oprogramowaniu komputera czy tylko w komórce a czy w obu, ale w opcjach komórki nie znalazłem miejsca na wpisanie hasła więc zgaduje, że chodzi tylko o komputer). W IVT Corporation BlueSoeil probowałem chyba wszystkich możliwości: My Bluetooth | Security… | [Low, Medium, High z każda możliwą kombinacją to jest Set Default Passkey i Enable Data Encyption]. I nic - w “orbicie” nie widać komórki (ani innego urządzenia). Gdy klikam w pomarańczową kulę i program szuka urządzeń to nic nie jest znajdowane (ten proces jakby się nie kończy - ciągle szuka). A w komórce Urządzenia powiązane | Opcje | Urządzenia powiązane | Nowe wykrywa mi urządzenie Desktop (tak nazwałem swój komputer w IVT Corporation BlueSoeil), później wybieram Powiąż ale wyskakuje alert “Powiązanie nie powiodło się”. Co robię źle? Proszę o pomoc.

A masz program do komunikacji komurki z PC ?? Np. PC-Suite

Do blusoleila nie jest nic potrzebne

Pokaż screena z menadżera urządzeń po rozwinięciu (porty COM i LPT)

OK już się wyjaśniło. To przez Firewalla - Zone Alarm to połączenie traktował jaki Internet a nie Trasted i o dziwo nie pytał czy pozwolić na połączenie.