Bluetooth ... jest czy go nie ma?

(system) #1

W ost czasie , przydało by mi się zrzucić parę rzeczy z tel na komp., więc pomyślałam o Bluetooth'ie #-o Nigdy nie do dociekałam, czy go mam czy nie ... ale potrzeba matką wynalazku, dlatego zaczęłam się tym interesować.

Wpisałam swój model laptopa w google tj. Toshiba L500D-149 - specyfikacja laptopa na różnych stronach www (...) bluetooth - jest.

Sięgnęłam także po Podręcznik Użytkownika Toshiby L500D, jaki dołączony był do zakupu (co prawda nie ma tam wymienione od punktów w spisie treści, co komp ma, a co nie, ale..) w różnych działach, tematach - komunikacja bluetooth jest opisana.

Jestem, więc na 90% przekonana, że bluetooth w laptopie jest.

Mimo, że w komp. ani śladu jego istnienia. Pomyślałam, sterowniki - a raczej ich brak.

No i zrobiłam tak:

Weszłam na stronę Toshiby i znalazłam sterowniki do bluetootha:

Bluetooth Monitor oraz Bluetooth Stack - ściągnęłam oba.

W B.Monitor była informacja "(...) upewnij się, że Bluetooth Stack (...) nie działa na Twoim komputerze. (...) odinstaluj "Bluetooth Stack for Windows by Toshiba", który obecnie jest zainstalowany "

Pomyślałam, więc , że jeśli nie mam żadnych sterowników, chyba lepiej zainstalować B.Monior jako pierwszy. Zainstalowałam, wg instrukcji jednak, niby wszystko ok, ale nic się nie dzieje, nic się nie uruchamia, nic się nie otwiera, żadnych okien, żadnej konfiguracji itd.

Zaczęłam instalować Bluetooth Stack - dochodzi do instalacji sterownika bluetooth i pojawia się komunikat " podłącz urządzenie BT" -> wciskam OK , ale to nic nie daje i dalej to samo " podłącz urządzenie BT" -> no to rezygnuje i klikam Anuluj. Instalacja zakończona pomyślnie, wszystko rzekomo działa, ale przy jakimkolwiek uruchomieniu B.Stack tj. Asystencie Bluetooth, transferze bluetooth, pomocy itd. pojawia się instalacja sterownika, która nie może dojść do skutku, z braku urządzenia. Który podejrzewam jest w laptopie, tylko nie wł.? :?

W penelu sterownia, w lokalnym porcie COM Bluetooth , przy ewentualnym dodaniu portu ukazuje się " Wirtualnego portu COM BT nie można dodać, ani usunąć ponieważ program Menadżer Bluetooth (TosBTMNg.exe) nie został uruchomiony." - a ja takiego pliku, folderu, nazwy nie mam nigdzie w laptopie.

Może ktoś będzie wiedzieć co tu jest nie tak? i zdoła mi pomóc :slight_smile: z Góry dziękuje, za każde info!

(MaRa) #2

Może w niektórych modelach być, w innych nie.

Ikonka Bluetooth powinna być w Panelu Sterowania, jeśli jest.

(MarS) #3

Na stronie producenta pod TYM adresem widać wyraźnie, że ten model nie posiada Bluetooth

(system) #4

Rzeczywiście, po tym podanym linkiem, bluetootha nie ma, a jest to różnie podawane w internecie.

Zmyliła mnie jeszcze dodatkowo książeczka użytkownika , być może jest pisana ogólnikowo.

Trudno :slight_smile: dziękuje za odp!:slight_smile:

(Adalbert) #5

Dla pewności możesz zrobić zrzut okna Menedżera urządzeń.