Bluetooth na usb nie działa na windows 10

Witam, kupiłem jakiś czas temu bluetooth na usb do komputera, wszystko działało na windows 7 wraz z zainstalowanymi sterownikami na płytce dołączonej do zakupu. Zmieniłem system na windows 10 i nie działa próbowałem pobrać sterowniki na ten system, ale niby wykrywa urządzenie w menedżerze urządzeń i włącza się oprogramowanie, ale nie wyszukuje żadnego innego urządzenia z włączonym bluetooth.

Moje pytanie brzmi czy istnieje jakaś możliwość by zadziałało to na windows 10?

Urządzenie: (link do aukcji na której kupiłem) https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wi-fi-usb-wireless-54mb-bluetooth-8626547506

Oprogramowanie które działało na windows 7: Bluesoleil

Bluesoleil to staroć jak nie wiem. Ten soft jest już nierozwijany od kilku lat.

Czyli nic się nie da zrobić?

To nie jest P&P (Plug and Play)?

Ja też mam adapter (samo BT 4.0) no-name i śmiga bez softu i driverów.

Prawdopodobnie nie. Jak chcesz, pozostaje co zakup innego. Ja w ostatnich miesiącach kupiłem Baseus biały (19.99 złotych) i Savio BT4.0 (21 złotych), oba z Media Expert. Jestem ciułaczem, ale tym razem dobrze wybrałem oba. Jedynie Baseus czasami nie chce łączyć i wsadzam go ponownie do innego USB, ale z opinii wiem, że lepiej działa na nowszych komputerach niż mój. Savio działa bez najmniejszych zarzutów i powinieneś go łatwiej dostać z płytą w zestawie, dałem go jednak siostrze do swojego poprzedniego laptopa z Windows 7 którego obecnie używa, bo Baseus nie ma płyty ze sterownikami