Bluetooth nie łączy


(Slowik) #1

Od wielu miesięcy męczę się z Bluetooth, który w moim komputerze (HP DV6500SE z 32bitowym Windows Vista) nie działa prawidłowo. Sprawdzane wielokrotnie na dwóch różnych telefonach (Nokia 500 z Symbianem i Sony Xperia J z Androidem), również na Linuksie (choć to chyba raczej bez znaczenia).

 

Wygląda to tak: 

  1. I w telefonie, i w Viście włączone jest BT, widoczność urządzeń itd. ustawiona jest odpowiednio. Wszystko powinno widać jak na dłoni.

  2. W telefonie bez problemu odnajduję swój komputer. Kiedy próbuję się połączyć, telefon prosi o PIN mimo, że w komputerze nie widać jakiejkolwiek reakcji. Dopiero po tym jak wpiszę jakikolwiek PIN (do tej pory próbowałem z 0000 i 1234) pojawia się taki komunikat:

http://i.imgur.com/sK8QGWN.jpg

 

Po jego kliknięciu nie dzieje się zupełnie nic. W telefonie niby trwa łączenie, a po dłuższej chwili pojawia się komunikat o odrzuceniu połączenia.

 

Firewall: najnowszy Comodo, jego wyłączenie nic nie daje.

Antywirus: BitDefender, przy Avirze i Avaście też tak było.

Restarty komputera, wyłączanie i włączanie nadajnika ani nawet reinstalacja systemu nic nie daje.


(roobal) #2

Spróbuj zaktualizować sterowniki do bluetooth. Jeśli chodzi o Linux, to czego używasz do obsługi bluetooth?


(Slowik) #3

Fabrycznych sterowników w Linuksie (poza tym nie używam go na co dzień, sprawdziłem go tylko by się przekonać czy BT będzie na nim działał), wszelkie sterowniki na Windowsa również nie dały rezultatu.


(roobal) #4

Chodziło mi o aplikację, a nie o sterownik. Linux bez problemu obsługuje BT. Pytanie tylko jakiej aplikacji używasz do BT.