Bluetooth nie łączy

Od wielu miesięcy męczę się z Bluetooth, który w moim komputerze (HP DV6500SE z 32bitowym Windows Vista) nie działa prawidłowo. Sprawdzane wielokrotnie na dwóch różnych telefonach (Nokia 500 z Symbianem i Sony Xperia J z Androidem), również na Linuksie (choć to chyba raczej bez znaczenia).

 

Wygląda to tak: 

  1. I w telefonie, i w Viście włączone jest BT, widoczność urządzeń itd. ustawiona jest odpowiednio. Wszystko powinno widać jak na dłoni.

  2. W telefonie bez problemu odnajduję swój komputer. Kiedy próbuję się połączyć, telefon prosi o PIN mimo, że w komputerze nie widać jakiejkolwiek reakcji. Dopiero po tym jak wpiszę jakikolwiek PIN (do tej pory próbowałem z 0000 i 1234) pojawia się taki komunikat:

http://i.imgur.com/sK8QGWN.jpg

 

Po jego kliknięciu nie dzieje się zupełnie nic. W telefonie niby trwa łączenie, a po dłuższej chwili pojawia się komunikat o odrzuceniu połączenia.

 

Firewall: najnowszy Comodo, jego wyłączenie nic nie daje.

Antywirus: BitDefender, przy Avirze i Avaście też tak było.

Restarty komputera, wyłączanie i włączanie nadajnika ani nawet reinstalacja systemu nic nie daje.

Spróbuj zaktualizować sterowniki do bluetooth. Jeśli chodzi o Linux, to czego używasz do obsługi bluetooth?

Fabrycznych sterowników w Linuksie (poza tym nie używam go na co dzień, sprawdziłem go tylko by się przekonać czy BT będzie na nim działał), wszelkie sterowniki na Windowsa również nie dały rezultatu.

Chodziło mi o aplikację, a nie o sterownik. Linux bez problemu obsługuje BT. Pytanie tylko jakiej aplikacji używasz do BT.