Bluetooth - PC Suite, problem z portem szeregowym w E65

Najlepiej jak zacznę chyba od początku…

Nie posiadam w swoim laptopie blutooth’a, dlatego do tej pory łączyłam się ze swoim starym tel 6131, przez BlueSoleil. Pliki mogłam wymieniać poprzez * transfer plików w oprogramowaniu BlueSoleil lub * poprzez oprogramowanie PC Suit (zaznaczając połączenie port szeregowy w BlueSoleil)

Teraz zmieniłam tel na Nokia E65

Połączenie w BlueSoleil z E65 jest sparowane i działa transfer plików. Problem polega na tym, że nie mogę połączyć się w BlueSoleil z E65 - poprzez port szeregowy! A jest mi to potrzebne do pracy Pc Suit. Czy jest to prawdopodbne, że E65 (jako smartphone) nie ma w opcji połączenia przez port szeregowy ?

Jednak kiedy wł. bluetootha (znajduje tel E65) w opcji połączeń, możliwość portu szeregowego, się NIE wyświetla -> wówczas wł. oprogramowanie Pc Suit -> Bluesoleil łączy się jakby z pierwszym lepszym portem szeregowym automatycznie (raz jest to com8, raz com4, com10 itp) -> wszystko działa kilka sekund -> połączenie zostaje przerwane z niewiadomo jakiej przyczyny (mimo dobrego sygnału). Po przerwaniu połączenia , chcąc je wznowić klikając na aktywną już ikonkę portu szeregowego BlueSoile - zamula się, szuka szuka i nic się nie dzieje.

Co może być źle ustawione ?

Siedzę nad tym już na tym całe popołudnie, google nie pomogło, więc może ktoś tu na coś wpadnie.

Windows 7

Kom. Nokia E65

Pc Suite - wersja 7.1.51.0

BlueSoile - 2.6.0.8

(wersja sterownika 6.0.13.61)

Windows 7 ma wbudowane sterowniki Bluetooth, nie wiem po co śmiecić go BlueSoleilem.

Masz za nowy telefon i to twoje blusolei nie wyrabia musiałbyś się zaktualizować do najnowszej wersji tego oprogramowania

Uwaga to płatna zabawa

Bo ta windowsowa obsługa nie współgra PC suitem poza tym niema tych samych fukcji co blusolei

więc na tej wersji BlueSoleil nie podłącze szeregowo E65 ???

Teraz mnie zdziwila jedna rzecz w opcjach BS “w oknie usługi” wybrałam Synchronizacja informacji

Uruchomiło się program Nokia PC Sync (który jest elementem, opcją czy tam częścią PC Suite) i poszło bez problemu.

A gdy wł tylko Pc Suite - od razu wywaliło połączenie.

Druga rzecz - w oknie usłgi pisze: port A (com6) , port B (com7)

przechwytywanie1.jpg

W konfiguracji BlueSoleil przypisane jest tak:

przechwytywanie2eg.jpg

a w menadżerze urządzeń porty są tak: ( 6 i 7 tu wyłączony akurat )

przechwytywanie3.jpg

Może to jednak z tymi portami jest nie tak ???

Czegoś tu nie rozumiem. BlueSoleil służy do komunikacji urządzeń przez interfejs Bluetooth, a Twój laptop nie ma Bluetooth-a…

Ale do rzeczy. Nie napisałaś do czego chcesz wykorzystywać połączenie telefonu z laptopem. Czy komunikacja koniecznie musi odbywać się przez Bluetooth? Jeżeli laptop ma port USB, to najlepiej użyć właśnie takiego połączenia, chyba że nie masz odpowiedniego kabla (choć można go kupić za niewielką cenę). Nokia E65 posiada tzw. Pop-Port USB, kabel podłącza się w to samo miejsce, co ładowarkę.

Jeżeli chodzi o sam transfer plików i dodatkowo masz kartę pamięci w telefonie, to po prostu podłączasz telefon przez USB (za pierwszym razem zostaną automatycznie wgrane sterowniki) i karta pamięci w telefonie jest widoczna w eksploratorze jako kolejny napęd.

Sam kiedyś używałem programów BlueSoleil i Nokia PC Suite do łączenia komputera z telefonem (Windows XP i Nokia E51), ale stwierdziłem, że w większości przypadków można się bez nich obejść. Instalacja tych programów to niepotrzebne zaśmiecanie komputera (szczególnie w przypadku Nokia PC Suite, bo do jego instalacji dodatkowo są potrzebne biblioteki .NET Framework)

Owszem laptop nie ma bluetooth’a - ale zainstalowany jest adapter na usb - dzięki czemu mogę komunikować się przez BT

Ogólnie potrzebuje komunikacji do wymiany plików komp - fon . To akurat działa poprzez oprogramowanie BlueSoleil (transfer plików). Jednak na tą chwilę, potrzebuje zsynchronizować listę kontaktów do laptopa - do tego potrzeby jest Pc Suit. Pc Suit działa jeżeli w oprogramowaniu BlueSoleil bluetooth połączony jest jako/przez port szeregowy. W Nokii 6131 działało to ok , w Nokii E65 nie mogę się połączyć ( wszystko opisane wyżej - ja na tym się nie znam, ale same porty się raczej nie zgadzają )

Owszem to samo można zrobić kablem - jednak wg mnie nie ma sensu kupować w do każdego tel osoby kabel - jeżeli mogę zrobić to przez bluetooth z każdym urządzeniem

Jak napisałem w poprzednim poście, nie używam już Nokia PC Suite, ale mogę Ci polecić alternatywną metodę synchronizacji kontaktów. Jedyny warunek jest taki, że musisz mieć kartę pamięci w telefonie (nie napisałaś, albo nie doczytałem). Piszesz, że transfer plików działa przez BlueSoleil, więc można to wykorzystać. Opis dotyczy telefonu Nokia E51, ale w Twoim powinno być podobnie

Zgrałam listę kontaktów przez Nokia PC Sync - jest to synchronizacja danych telefonu, czy coś podobnego.

Co prawda, nie można zapisanego pliku edytować czy skopiować tekstu - ale powiedzmy, że mnie to na to utwierdza. Ta lista i tak nie jest dla mnie 8)

Nie potrafię natomiast wytłumaczyć jednego - łącząc się przez BT BlueSoleil , synchronizuje fona przez PC Sync (jedna z opcji PC Suit) - działa

W interfejsie BlueSoleil - telefon podłączony jest automatycznie z portem szeregowym.

Jak tylko uruchomię PC Suit - po kilku sekundach połączenie jest zrywane. Nie rozumiem tego. Dlaczego?

Gdyby chodziło o to, że mam za nowy tel do posiadanego oprogramowanie BS lub problem byłby ze złym portem com albo wina adaptera - to równie dobrze, nie udałoby mi się zrobić synchronizacji ?