Bluetooth - problemy z połączeniem

Witam. Kupiłam Bluetooth aby móc połączyć komputer z telefonem. Na tym moja radość z posiadania tego urządzenia się skończyła. Zainstalowałam oprogramowanie z płytki, wszystko pięknie. Telefon łączy się z Bluetoothem, ale z komputerem już nie. Chodzi mi o to, że zainstalowałam oprogramowanie z płytki dołączonej do telefonu i właśnie ten program (Mobile Phone Manager) go nie wykrywa. Czego to jest wina? Ustawień? Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

PS. Mam nadzieje, że wyjaśniłam to w miarę dobrze i Wszyscy będą wiedzieć o co mniej więcej mi chodzi :slight_smile:

jaki telefon?

tej od tel czy bluetooth ?

to samo o czym wcześniej wspominasz?

Telefon Benq-Siemens C81. Najpierw zainstalowałam z tej płytki od Bluetootha i ten program od niego działa, wszystko fajnie. Potem z tej płytki od telefonu i to właśnie program z niej, nie wykrywa tego telefonu.

somebody proszę nazwać temat konkretnie.

Ok, zmieniłam. A więc wie ktoś? Może musze zmienić jakieś ustawienia, tylko nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak.

Zainstaluj program Blusoleil sam go posiadam do łączenia sie z moim k700i przez bluetooth i nie mam zadnych problemow.

No właśnie w tym sęk, że ja ten program mam i działa :stuck_out_tongue: To ja jeszcze raz wytłumacze… Potrzeba mi, aby ten program Mobile Phone Manager działał. Ale on nie wykrywa tego, że telefon jest podłączony przez Bluetooth. Nie wiem przez co, ustawienia…? Jeżeli tak, to jak mam je ustawić?

W menadżerze urządzeń sprawdź z jakich portów COM korzysta bluetooth,i w ustawieniach Phone Menager wskaż te porty COM.

beztytu322unm4.png

Zgłupiałam xD

Ale to chyba będzie COM6 bo jak uruchamia się ten BlueSoleil to tam tak pisze. I tak miałam ustawione w tym programie MFM. Hehe, czyli dalej nic

W takim razie poszukałbym problemu w ustawieniach Bluesoleil.

P.S Do czego jest Ci potrzebny Phone Menager?

Chciałabym przysyłać mp3 za pomocą tego programu, bo przy przesyłaniu ona się konweruje do aac. Nie moge znaleść żadnego dobrego programu który by to potrafił, a szukałam już chyba wszędzie. A poza tym to tam są różne przydatne rzeczy :slight_smile: Ciekawa jestem tylko, dlaczego (bo przez BlueSoliel też da się wgrywać pliki, to jasne) nie działają mi na telefonie mp3, skoro wszędzie pisze, że odtwarza…

Przez bluesoleil tak się robi? :o

miałem taki problem z Bluetooth to niejest wina telefonu ani komputera tylko oprogramowania radzil bym znalesc lepsze oprogramowanie z innego Bluetooth jak jakis kolega ma jakis inne oprogramowanie to pozycz sobie i sprubuj prosze podac dokladną nazwe Bluetooth ja sprubuje znalesc strone z pasującym sterownikiem

Longer, nie przez BlueSoleil tylko w Mobile Meneger.

Dokładna nazwa? Bluetooth USB Dongle. Ale to chyba nie jest pełna nazwa. I właśnie w tym problem - mam “mały” remont w domu i nie mam zielonego pojęcia gdzie opakowanie od tego Bluetootha może być… :]

Z tego co napisałaś to zrozumiałem że Phone Menager nie widzi telefonu,ale sama aplikacja bluetooth tak,ale przy przesłaniu pliku w formacie mp3 zamienia go na aac ?

Ja też mam program do telefonów (MobilEdit) i przez bluetooth nie wykrywa telefonu,podejrzewam że należy włożyć sam blutacz do usb i nie uruchamiać aplikacji (bluesoleil).

Jutro jak znajdę chwile czasu to się pobawie,jesli będą pozytwne efekty to napisze w tym temacie.

Tak, dokładnie, wszystko się zgadza :wink: Poza tym kawałkiem “ale przy przesłaniu pliku w formacie mp3 zamienia go na aac?”

Mnie właśnie chodzi o to, że BlueSoleil nie zamienia plików na aac.

Nie wiem dlaczego ten mój telefon ich nie chce przyjąć… (tych mp3) :confused:

edit: No i co macie jakieś nowe wiadomości co do tego bluetootha? Jeżeli jest to naprawde nie do zrobienie to chciałabym prosić o linki do jakiegoś konwertera z mp3 do aac. Sciągnęła kilka ale są płatne, więc nie zabardzo się nadadzą :confused: