Bluetooth w Acer Aspire 3682NWXMi - nie działa

Mam od 2 lat laptopa Acer Aspire 3682N WXMi.

Do tej pory nie korzystałem z Bluetootha ale teraz jest mi potrzebny. Na froncie laptopa jest przycik aktywujący Bluetootha, gdo go wduszę pojawia się napis “No Device” a po chwili mam komunikat, że nie znaleziono urządzenia.

W menedżerze urządzeń mam przy bluetooth napisane, iż jest “licznik magistrali bluetooth”, producent Broadcom, dostawca sterownika Broadcom wersja 5.0.1.1500.

Aktualizacja sterownika z internetu (W windows update) nic nie daje.

Na kompie w momencie zakupu był Linux, aktualnie jest Windows XP.

Jestem komputerowym dyletantem i bardzo bym prosił o pomoc “krok po kroku” :slight_smile:

a jestes pewien że BT jest w tym modelu??? wiele modeli szczególnie z linuxem go nie miało, a obecność przycisku o niczym nie świadczy - zwłaszcza jeśli po wciśnięciu pokazuje się “no device”.

a w menadżerze urządzen masz “licznik magistrali bt” bo masz zainstalowane sterowniki - ja tez mam tylko to urządzenie w momencie jak wyłączam swojego BT.

Twój model standardowo jest sprzedawany bez karty /Bluetooth/.

Patrz opis, linki:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/104512

http://www.portabile.pl/laptop/aspire_3682nwxmi.php

(Bluetooth BRAK, komunikacja Lan, Modem, Wi-Fi)

Na życzenie firma Acer może zamontować Ci tą kartę za opłatą m.w. 300zł, co Ci się nie opłaca.

Komputer jest już przygotowany do tej rozbudowy, jednak ten model (i niektóre inne) nie mają zamontowanej wewnątrz karty /Bluetooth/ i tak są sprzedawane. Przycisk włączający urządzenie (ten z przodu), przy włączeniu będzie pokazywał /Brak Urządzenia/. Instalacja jakichkolwiek sterowników nie ma więc sensu.

O ile wiem można sobie dokupić odpowiednią, brakującą kartę np. na Allegro i zamontować ją we własnym zakresie. Slot na kartę prawdopodobnie i w Twoim modelu znajduje się oczywiście, wewnątrz, ale pod płytą główną, przy baterii. Trzeba by było dosłownie rozebrać komputer, aby się tam dostać.

Proponuję Ci, zatem zakup /Bluetooth/ USB. Oczywiście są różne modele i mają różne parametry zasięgu itd.

Jeżeli potrzebujesz przesyłać dane między np. telefonem kom., a komputerem, to w zupełności wystarczy zakupić /Bluetooth/ USB:

przykład, link>

http://allegro.pl/item600568491_ak111_n … 0_hit.html

[-X Jednak pamiętaj przedni przycisk włączenia urządzenia /Bluetooth/ nie będzie współgrał z /Bluetooth/ na USB.

Po podłączeniu /Bluetooth/ na USB sterowniki zainstalują się standardowo automatycznie (uruchomi się kreator instalacji, gdzie potwierdzasz instalację jednorazową i automatyczną) i od tej chwili urządzenie będzie pracowało, gdy tylko zostanie podłączone do portu USB (pojawi się w obszarze powiadomień mała ikonka urządzenia Bluetooth). Wystarczy na nią kliknąć prawym lub lewym przyciskiem myszy, aby uruchomić odpowiednie funkcje.

Pozdrawiam!

No i jestem w domu :slight_smile:

Bardzo Wam dziękuję za tak obszerne informacje podane w prosty i zrozumiały sposób - jestem bardzo mile zaskoczony :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam