Bluetooth w iPhone

Jak wymusić w iPhone aby odbierał pliki przez bluetooth?

Bez jailbreak’a nie da rady :frowning: Trochę to głupie, ale cóż… Nic nie zrobisz…

To co? Mogę sobie najwyżej sparować zestaw głośnomówiący w samochodzie? :smiley:

Tak, jak już w przeszłości były aplikacje co miały używać Bluetooth to w rezultacie używały Internetu / Wi-fi.

Mogli to przynajmniej nazwać “audio bluetooth” skoro implementacja jest sztucznie okrojona :confused:

Posiadając inne urządzenia Apple istnieje możliwość przesyłania plików przez Bluetooth, WiFi (jeżeli jest się w jednej sieci) i układ łączony BT+WiFi - nazywa się to AirDrop i pozwala na przesyłanie dowolnych plików między “jabłkowym sprzętem”. Nie działa to niestety między urządzeniami różnych producentów - wtedy BT w iPhonie jest faktycznie trochę “wykastrowany”

Postaw - o ile tak można - na iPhonie serwer FTP i połącz się z nim na kompie. To byłaby jedyna opcja bezprzewodowego transferu plików z np. Windowsa. Ogólnie Apple utrudnia transfer plików nawet przez kabel - a bo trzeba iTunes instalować, a bo jakieś sterowniki - masakra! A jeśli chodzi o Linuxa, to ja nie wiem, bo wersji iTunes’a na Pingwina nie ma.

Android pod tym względem jest dużo, dużo lepszy. Jeśli chodzi o mnie, to sprzęt Apple nie jest dla mnie ze względu na te i inne utrudnienia / ograniczenia - no i cena wysoka…

Można wgrać pliki do iCloud i po czym za pomocą iPhone i aplikacji Pliki udostępnić innym osobom bezpośredni link do pobrania danego pliku. Wtedy nie ma wymagania urządzeń z logo jabłka.

A FTP można postawić? Ja na swojej Xperii m5 korzystam z FTP server WI-FI:


Jest wersja Pro i Free. Nie wiem czym one się różnią, ale ja sobie kupiłem Pro i jestem zadowolony.

Mi chodzi o sytuację, gdzie spotykam jakaś osobę przypadkiem, a ta nie może mi przesłać pliku, pomimo że wykrywa mój telefon. Stawanie na głowie żeby przesłać jeden plik to jakaś głupota, już wolę go odebrać mailem :stuck_out_tongue_winking_eye:

U mnie też to nigdy nie działało. Tak jak pocolog, wolę już mailem to przesłać.