Bluetooth w ogóle nie działa [laptop Samsung NP300V5A]

Jakiś miesiąc temu zakupiłem ten model laptopa. Początkowo sprawdziłem jedynie, czy mój telefon wykrywa komputer poprzez bluetooth. Wszystko było OK. Teraz, kiedy chciałem przesłać pliki z komputera na telefon wszystko legło w gruzach.

Komputer w ogóle nie wykrywa telefonu, jak i telefon nie wykrywa komputera. Czytając mnóstwo for internetowych, wykonywałem wskazówki, ale na nic to się nie zdało.

Próbowałem już naprawdę wielu rzeczy. Wymienię je.

  1. Pobranie nowych sterowników. Pobrałem je ze strony Samsunga. Paczka sterowników nazywa się “Bluetooth_1.9.0.0”, a tam znajdują się 3 foldery (Atheros, Broadcom, Intel) oraz aplikacja BTInstWin7. Uruchomiłem tę ostatnią, zainstalowało się, co się miało zainstalować, ale komputer jakby w ogóle nie zatrybił, że ktoś coś zainstalował. Próbowałem zainstalować wszystko co się dało z tych folderów, ale to na nic.

  2. Panel Sterowania > Sprzęt i dźwięk > Urządzenia i drukarki, gdzie w zakładce urządzenia, na ikonce laptopa “-SAMSUNG-” klikam prawym przyciskiem myszy i wybieram “Ustawienia bluetooth”. Myślałem, że telefon może nie wykrywać komputera, gdyż opcja “Zezwalaj urządzeniom bluetooth na odnajdywanie tego komputera” była wyłączona, więc ją włączyłem, po czym zapisuję, a tam Błąd usługi bluetooth. Screen zamieszczam:

2iqyi6q.png

  1. Panel sterowania Dodaj urządzenie. Niestety, ale to także nie wykryło nic.

  2. Usługi lokalne Usługa obsługi bluetooth. Niby włączona, ale wyłączyłem ją i włączyłem ponownie. Nadal nic.

Pragnę dodać, są dwie ikonki w Ikonach obszaru powiadomień związane z bluetooth, ale nie da się ich tknąć:

op8bgn.png

Poroszę o pomoc.

EDIT: Odinstalowałem jakiś sterownik, uruchomiłem ponownie komputer i ku mojemu zaciekawieniu pojawiła się ikonka Bluetooth na pasku obok zegara

fp4kgo.png

Klikam, włączyło się Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Urządzenia i drukarki\Urządzenia bluetooth, gdzie dodałem mój telefon, udało się, ale… W tej samej chwili jakiś sterownik się sam instalował do bluetooth i wszystko znów legło. Nie ma ikonki, nie ma urządzenia.