Bluetooth załącza się dopiero po jakims czasie

Witam,

 

Mam taki problem, mam sprzęty Logitecha:

Mysz MX Master - możliwość połączenia przez Unifying (mam dungla Unifying) lub przez BT (we własnym zakresie).

Klawiatura MX 5500 Revolution - możliwość połączenia jedynie BT (mam dungla Mini BT Logitech Receiver).

 

Tak się złożył, że robiłem małe upgrade kompa (stacjonarka), kupiłem dysk SSD, zainstalowałem Windowsa10 i wszystko zaczęło mi się pięknie składać, bo Mysz mogła chodzić pod BT jedynie na Windows10, a że zaczęło mi brakować portów USB, to jeden zwolniony wiosnę czyni. Nie mogłem jednak połączyć się Myszką przez tego Mini BT Logitecha, więc kupiłem dungla pod BT Asusa. Wszystko pięknie podłączone, hula. Ale…

 

Po restarcie komputera, wznowieniu lub nawet po moim dłuższym AFK, dungel Asusa jakby się wyłączał i nie mogę nic zrobić, ani klawiaturą, ani myszką. Muszę podłączać drugą mysz, wchodzić w ustawienia BT i widzę info, że oba sprzęty są sparowane i… po chwili zaczynają działać… Jest to ogólnie upierdliwe, ale np. jak jest uśpiony, to nie reaguje ani na mysz, ani na klawiaturę i żeby go wznowić muszę podłączać kolejną myszkę, która zajmuje slot USB i wracam do punktu wyjścia, a przy tym muszę mieć 2 myszki przy kompie…

 

Dodam tylko, że MX Master ma możliwość podłączenia się do 3 urządzeń na raz (na myszy wybiera się 1,2 lub 3) i po podłączeniu do lapka z wbudowanym BT działa normalnie, po 1 sekundzie.

 

Pomocy!