BluffTitler - pytania dotyczące programu


(JUDGE) #1

Witam

Mam kilka pytań odnośnie zacnego programu " BluffTitler" http://www.blufftitler.us/

1. Eksportując swoje dzieło (jako .avi) bez kompresji, pół minuty animacji zajmuje kilkaset mb. :shock:

Którą kompresję wybrać z listy by po pierwsze animacja ważyła rozsądne kilkanaście mb, a po drugie by ten film był odczytywalny np. w Media Movie Maker (tj. aby nie było konfliktów związanych z nie taką kompresją etc.) ?

Raz spróbowałem zapisać jako "DivX 6.8.5 Codek (2 logical CPU)" i jak się okazało animacja zajęła około 5mb zamiast 450mb ale nie wiem czy jest to najwłaściwsza metoda czy raczej zalecany jest inny filtr?

2. Problem dotyczący animowanych szablonów.

Pobieram sobie szablon np stąd: http://www.movietools.info/index.php?It ... egory_id=5 i wstawiam jako background (warstwę video) do BluffTitlera. Nakładam na to jakieś napisy z efektami i wszystko jest okay do momentu zapisania całości na dysk.

Okazuje się bowiem po odtworzeniu (juz wyeksportowanego, gotowego avi), że film się zacina, szczególnie tyczy się to właśnie animowanego tła.

Sprawdziłem, że podczas edycji animacji w BluffTitlerze wszystko działa prawidłowo i płynnie, natomiast po zapisaniu produkcji animacja mocno przycina (np animowane tło momentami staje, napisy poruszają się płynnie).

Co może byc tego powodem? Słaby procesor (sprzęt na podwójnym 2,30ghz)? Czy coś innego?

Program jest bardzo fajny ale nie potrafię sobie poradzić z ww. problemami.