Bluscreeny, czym spowodowane?

Witam!

Od dłuższego czasu (mniej więcej roku…) nie mogę się uporać z denerwującymi Bluescreenami. Zakładałem nawet temat, ale nikt nie był mi w stanie pomóc. Olałem to, co jakiś miesiąc nie było to jakoś szczególnie drażniące, a wszystko chodziło tak jak powinno. No i ostatnio problemy się nasiliły. Oto co pokazał WinDBG:

W ostatnim temacie zawarłem resztę informacji (link wyżej). Z czego ntoskrnl to bodajże plik jądra systemu (ale dlaczego wywala?!), a drugi to plik zdaje się DirectX (nigdy nie było z tym problemów, od formatu nie przypominam sobie, pobrałem aktualizacje, które teoretycznie to naprawia, ale mam ją już w systemie). Formatowałem komputer (zmieniając przy tym system na oryginalny Windows 7 Home Premium 64 bit oraz dysk na Samsung F3), to potem okazuję się, że jest to samo (chociaż może po jakimś czasie). Problem z przed ostatnim plikiem wystąpił pierwszy raz z tego co wiem, nie mam pojęcia od czego. Procesor również “odkręcałem”, na standardowych taktach teraz pracuję. Do tego jak się pojawił dzisiejszy BSOD (wchodziłem na forum DP xD), obraz jakby na chwilę stał się mniej wyraźny, zacięcie, Bluescreen. Macie jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Dziękuję i pozdrawiam :wink:

EDIT: Wyszukałem w internecie, to użytkownik miał ten sam dokładnie problem co ja (bez tego pliku dx). Polecili mu pobrać ATK0110 driver for WindowsXP/Vista/Windows 7 32&64-bit , bo ponoć starsza wersja powodowała Bluescreeny (plik do pobrania dla użytkowników płyt Asus, na stronie używanej płyty w dziale “utilities”).

Później się odezwę, jak problem się powtórzy. Jeśli wiecie coś na ten temat to podzielcie się informacją, bo prawdopodobnie tego problemu się tak łatwo nie pozbędę :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Dodane 08.10.2010 (Pt) 22:26

No niestety, ale problem się powtórzył. Uruchomiłem komputer i poszedłem sobie zrobić jedzenie, wróciłem, a tam narzędzie naprawiające błędy podczas startu systemu (prawdopodobnie BSOD przy starcie, potem się “wybrało” to narzędzie, bo nie ustawiłem “Uruchom system normalnie”.

Jeden BSOD spowodowany ntoskrnl.exe ( nt+70740 ), a drugi ntoskrnl.exe ( nt+74cd8 ). Ten drugi to może być nieznaczący, bo ustawiłem w BIOSie AHCI na dysku, który tego chyba nie obsługuje.

Macie jakieś pomysły?

Dodane 09.10.2010 (So) 20:06

Totalna klapa, system wywala BSODa podczas ładowania systemu, nie ma jak wejść. W trybie awaryjnym usunąłem sterownik nVidia i póki co system się włącza, skanowałem półtorej godziny pamięci Memtestem i nie wykrył błędów.

Dodane 12.10.2010 (Wt) 17:09

Zaktualizowałem sterowniki od karty sieciowej, przeinstalowałem sterowniki od karty graficznej, przestawiłem pamięci w slotach i działa. Od 2 dni brak Bluescreenów.

Pozdrawiam!