Boat loader i partycje

mam pytanie mam na zainstalowany na dysku D windows xp pro a na dysku C plik boot.ini i chce wiedzieć czy muszę instalować windows 7 na innej partycji czy moge na dysku C?? i czy jak juz zainstaluje windows 7 to czy bede musial coś robić zeby wybierac systemy operacyjne??

Zainstaluj Windows 7 na partycji C i będziesz miał wybór systemów oraz Windows XP na partycji D. Windows 7 ma inne pliki rozruchowe niż Windows XP. Można by też zainstalować Windows 7 na innej partycji, tylko po co?

Pliki rozruchowe zawsze są na partycji aktywnej ( najczęściej jest to partycja C), niezależnie od tego na jakiej partycji instalujemy system.

rozumiem ze gdy zainstaluje widows 7 to bede mial wybor systemow?? dzx za odpowiedz i czy musze później zmieniac cos w bot loaderze zeby miec wybor systemow

Co do twojego loadera łódki, nie musisz o ile zainstalujesz nowszy system po starszym.

Prawdę mówiąc to zaczynam mieć wątpliwości czy będzie wybór systemów w tak nietypowej sytuacji gdy Windows XP jest na partycji D a Windows 7 instalujemy na partycji C i czy Microsoft przewidział tak nietypową sytuację.

Jednego jestem pewien, że nie było by problemu gdyby Windows XP był na partycji C, a Windows 7 instalowalibyśmy na partycji D. Gdybym chciał być pewien, że będzie wybór systemów na 100%, to nie ruszał bym partycji C i zainstalował Windows 7 na jeszcze innej partycji np. E lub w sytuacji gdy nie było by wyboru systemów po zainstalowaniu Windows 7 na partycji C skorzystał bym z programu EasyBCD.

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html

A< tak przy okazji: Pewien forumowicz po pytaniu : Dlaczego zainstalował system na partycji D, a nie na C odpowiedział:

“Ze względów bezpieczeństwa, żeby wirusom i czy innym szkodnikom trudniej było znaleźć system.” :slight_smile: