Boję się że zasilacz nie trzyma napięcia

Witam.

Jak w tytule boję się że zasilacz FORTRON nie trzyma napięcia po tym co wypłuł EVEREST dla czujników na -12V i -5V. Dodam że pod jeden molex jest podłączony HDD ,pod drugi karta graficzna która tego wymaga . Czy to nie ona ?

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.44 V

Aux 1.74 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.49 V

-12 V 0.80 V

-5 V 2.09 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

Debug Info F FF 36 FF

Debug Info T 26 37 29

Debug Info V 5A 6D D0 BC BD BF C3 (01)

Nie znam zbyt dobrze tego zasilacza bo wcześniej działałem na Logicu 400W .Musiałbym wyjąć kartę i włożyć inną by się przekonać .Ale może panowie znawcy już wydedukują …

http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia- … ws-40.html

Poza tym napięć się nie mierzy programem a miernikiem

ok. Kiedyś się za to wezmę. Za co odpowiadają napięcia na -5V i -12 V ?- pytanie szczegółowe.

Czujniki na tej samej płycie na zasilaczu Logic nie wzbudziły niczym moich podejżeń. Maxymalne odchylenia pokazywały w normie

Dodane 21.12.2011 (Śr) 20:08

właśnie… - złącze molex na karcie posiada 12V

Dodane 21.12.2011 (Śr) 20:11

CZy możliwe jest że w czasie obiążenia karta graficzna dostaje większe napięcie ? - trochę laickie pytanie

Co do napięć ujemnych

-tak więc nie zawracaj sobie nimi głowy.

-no nie bardzo. Raczej przy słabszym zasilaczu pod obciążeniem napięcie może spaść pod obciążeniem. Jeżeli wahania napięć mieszczą się w +/-5% zasilacz jest dobry. Miarodajny pomiar napięć, jak powyżej kolega napisał-wyłącznie miernikiem.

dzięki. Zmieniłem zasiłkę zostawiając starą w drugim komputerze który czeka na kompatybilną kartę na pci e. Na tym fortronie nie mam problemów ,resetów ,także przy renderingu 3d w oblivionie. Tereaz obczajam "nową "kartę na agp geforce 6800 jak i monitor flexi scan do ktorego dzis kupilem zlacze DVI to DVI. Miernikiem może się jeszcze kiedyś pobawię. Kiedyś w podstawówce zrobiłem nawet z kabelków połączonych szeregowo czy równolegle lampeczkkę złożoną z żarówki ,włącznika i baterii 4,5 V połączonych schematycznie na kartce z kartonu .