Ból nadgarstka po długim graniu.. Rady?

(mateuszplenik) #1

Witam mam podkładkę pod mysz SteelSeries QCK Medium a podkładka jest dosć cienka i po kilkunastu minutach grania czuje ból nadgarstka i mam zaczerwienienie i głównie przez listwę na końcu biurka, czy ktoś z was ma podobnie albo macie jakieś rady na to ? Wygląda to tak

(Cedar) #2

Usuń zasadniczą przyczynę - przestań grać.

(mateuszplenik) #3

Hehe dobre a korzystanie z neta ? co na to poradzisz ? Też troszke zajmuje i ręka boli ;p

(angry) #4

No i też najlepiej zaprzestań używania komputera, przeglądania internety itd.

Ja bym napisał - ogranicz grę. No cóż jak to jest jego sposób na rozrywkę to niech gra. To tak jakby wielki fan Facebooka napisał, że nie może się zalogować i ktoś zmusił go do korzystania z NK.

(Drobok) #5

Kwestia przyzwyczajenia, zmień chwyt i będzie lepiej, lub coś sobie o ten kant podłóż :stuck_out_tongue:

(lordjahu) #6

Masz w tym przypadku dwie możliwości. Jako wieloletni gracz, mogę Ci polecić dwa wyjścia z tej sytuacji.

Pierwsza to zakup podkładki z tzw. poduszką unoszącą rękę nieco wyżej/ lub dokupienie samej poduszeczki  - dzięki temu nadgarstek nie spoczywa na podkładce, co skutkuje zmniejszenie jego bólu. Druga opcja to wysunięcie nadgarstka ponad stół a oparcie myszy na pozostałej na stole podkładce. Niestety druga opcja skutkuje mniejszym wyczuciem myszy np. w grach typu fps. 

(Frog) #7

Poczytaj i przy okazji porozmawiaj o tym z lekarzem:

(lith) #8

Akurat sugerowanie z bomby zespołu cieśni przy takim opisie zalatujemi ‘doktorem google’ w najgorszym wydaniu :wink: Po co tak chłopaka straszyć? 

@mateuszplenik

Jeśli opierasz rękę podczas gry na jakimś ostrym kancie lub listwie ( skoro zostaje ślad to widocznie opierasz :wink: )  to po prostu zmień pozycję. Czy to przez jakieś podkładki z poduszkami, czy zwyczajnie kawałek przesuwając podkładkę

(Bartek Bysiek) #9

Też miałem kiedyś taką sytuację, a że jestem leniem i nie chciało mi się kupić/szukać specjalnej podkładki, to podkładałem pod nadgarstek… gąbkę. Może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie (choć da się przyzwyczaić), ale z pewnością najtańsze i najszybsze :smiley:

(mateuszplenik) #10

Czyli tak mniej więcej klawiatura powinna być i myszka na tej samej wysokości a nie, ze klawa niżej a myszka wyżej ? Dlatego ze wtedy ciężar całej ręki się rozchodzi tak jak mam na półce z klawiaturą tez taką listwę a nie boli mnie nadgarstek jeśli używam klawiatury bo ciężar sie rozkłada a rękę która idzie do myszki mam tak wyciągniętą i wysoko dość i stąd cały problem ?

(Drobok) #11

Ogólnie wszystko powinieneś mieć na wysokości łokcia: http://bfy.tw/3ZOt