Bonjour, jak usunąć?


(Karolcia 0) #1

W folderze Program files mam folder o nazwie Bonjour i w środku dwa pliki mdnsNSP.dll i mDNSResponder. Nie mogę ich usunąć. Czytałam trochę na ten temat, ale nie bardzo wiem, czy te pliki szkodzą w jakiś sposób czy nie? Ogólnie nie mam problemów z komputerem. Próbowałam je usunąć programem, link do którego znalazłam tutaj na forum, ale ani nie zniknęły pliki, ani wciąż nie mogłam ich umieścić w koszu. :wink: Prosiłabym o ewentualną pomoc przy usunięciu, jeżeli jest to konieczne. Z góry dziękuję :slight_smile:


(Rysiek65) #2

Ściągnij sobie ten program, jest do wyłączania tego Bonjour

i potem spróbuj wykasować pozostałe pliki.

Możesz też potem użyć do usunięcia plików: programu unlocker http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... cker+1.8.7

http://files.filefront.com/TurnOffBonjo ... einfo.html


(Karolcia 0) #3

Nie zadziałało i chyba tylko bardziej namieszałam. Jutro napiszę szczegółowo. Czy te pliki są szkodliwe?


(Rysiek65) #4

Tego nie wiem czy te pliki są szkodliwe.

Kiedyś przypelentał mi się ten Bonjour, ale nie wiem

jak i właśnie tym programem go wyłączyłem.

Przeczytaj to, powinno Ci pomóc.

http://www.searchengines.pl/Jak-usunac- ... 03177.html


(v4pilot) #5

Witam

Ja poradziłem sobie w następujący sposób:

1 - zamknąłem proces mdnsresponder

2- zmieniłem rozszerzenia tych dwóch plików w katalogu Bonjour

3- restart kompa

4- usuniecie katalogu

Tak na marginesie - nie jest to jakieś niebezpieczne oprogramowanie, to coś instaluje się z oprogramowaniem Adobe Photoshop (w moim przypadku), nie bardzo wiem do czego służy ale skoro to z Adobe nie może być groźny.

Pozdrawiam

v4pilot


(MaRa) #6

Bonjour to standard sieci lokalnych w komputerach Apple, pozwala m.in. łatwo udostępniać pliki, muzykę, filmy czy drukarki między komputerami.

Zapewne zainstalował się razem z iTunes. Dzięki temu można w jednym komputerze słuchać muzyki czy oglądać filmy znajdujące się w innym komputerze w tej samej sieci lokalnej, czy odtwarzać je za pomocą Apple TV.


(Cyba91) #7

mi sie zainstalował razem z przeglądarką Safari,ale mogę go usunąc normalnie poprzez dodaj lub usuń programy :slight_smile:


(Karolcia 0) #8

Wczoraj użyłam tego TurnOffBonjour i nie pomoogło, już wcześniej próbowałam tego programu i nic, później zainstalowałam Unlockera i wyłączyłam wszystkie procesy, został jeden i za nic nie mogłam nic z nim zrobić. Ale dzisiaj kiedy uruchomiłam komputer nie było już tego procesu i normalnie folder wylądował w koszu :slight_smile: dziękuję serdecznie za pomoc :slight_smile: